Królewscy królują... w mediach społecznościowych

+1
2019-12-31

Real Madryt jest klubem z największą liczbą obserwujących na wszystkich mediach społecznościowych. Według raportu stworzonego przez Sport Intelligence w listopadzie bieżącego roku, Królewscy mogą pochwalić się liczbą ponad 223 użytkowników na Twitterze, Instagramie i Facebooku. Drużyna ze stolicy Hiszpanii lideruje nie tylko na wszystkich platformach łączeni, ale także na każdej z osobna.

Hiszpania absolutnie zdominowała dwa pierwsze miejsca tego zestawienia, ponieważ drugie miejsce przypadło Barcelonie, którą na trzech najpopularniejszych portalach społecznościowych śledzi łącznie 213,6 miliona użytkowników, czyli o prawie 10 milionów mniej niż Real Madryt. Przepaść między hiszpańskimi drużynami a resztą stawki jest gigantyczna. Trzecie i czwarte miejsce okupują dwa zespoły z Premier League, Manchester United i Chelsea, które mają odpowiednio 126 i 81 milionów obserwujących. Dominacja Realu i Barcelony widoczna jest przede wszystkim na Facebooku, gdzie madrytczyków śledzi 110 milionów użytkowników, a Katalończyków 103 miliony. Nikt nie zbliża się pod tym względem do tych dwóch gigantów futbolu (i - jak się okazuje - Internetu).

Warto podkreślić, że w pierwszej dziesiątce możemy znaleźć również Juventus, Bayern, PSG, Liverpool, Arsenal i Manchester City. Zestawienie zostało zdominowane niemal przez same piłkarskie kluby. W pierwszej dziesiątce znajduje się pięciu przedstawicieli Premier League, dwóch La Ligi, oraz po jednym z Serie A, Bundesligi i Ligue 1. Dopiero 11. miejsce zajmują Los Angeles Lakers, a 13. jest Golden State Warriors. W sumie w pierwszej '30' znajduje się siedem zespołów z NBA. Co ciekawe, w pierwsze trzydziestce znalazły się też cztery kluby z Indii. Nie są to jednak drużyny piłkarskie, a krykietowe, ponieważ tam ten sport jest najpopularniejszy.

Królewscy przewodzą rankingowi, a Florentino Pérez wciąż uważa, że w mediach społecznościowych i działaniach marketingowych jest spore pole do poprawy. Prezes chce, aby Real Madryt był rozpoznawalny w każdym zakątku globu. Dlatego postanowił poszerzyć grono osób, które odpowiadają w klubie za marketing i social media. Obecnie w obu tych sektorach pracuje od 150 do 200 osób.

Los Blancos mają też pomysł na monetyzowanie mediów społecznościowych i wykorzystanie tak dużej liczby obserwujących do celów zarobkowych. Królewscy chcą założyć własną stronę na Facebooku, którą posiada już też Barcelona. Jej subskrypcja ma kosztować 2,49 euro miesięcznie. Abonenci będą mieli możliwość dodania herbu klubu do swoich profili i otrzymają też dostęp do ekskluzywnych treści, a także będą mogli liczyć na różne promocje oraz dostęp do prywatnych grup dyskusyjnych. W tym celu Real chce zakładać też biura w Stanach Zjednoczonych i Azji.

Ranking 30 klubów z całego świata, które mają najwięcej obserwujących w social mediach

Fot.: Facebook Realu Madryt

Daj nam znać, czy artykuł Ci się spodobał
+1
Jeśli tak, pokaż go swoim znajomym!

tagi: Real Madryt FC Barcelona Manchester United Chelsea Juventus Bayern PSG Liverpool Arsenal Manchester City social media Facebook Instagram Twitter
WRÓĆ