adidas ACE16+ Purecontrol: rewolucyjne korki bez sznurówek

+8
2016-01-22

Od listopada trwały ich testy. Już w najbliższy weekend zadebiutują na boiskach piłkarskiej Europy - adidas przedstawił rewolucyjne korki, które po raz pierwszy w historii pozbawiono... sznurówek.

buty piłkarskie bez sznurówek

O zamiarze wprowadzenia pionierskiego projektu w życie adidas poinformował w listopadzie ubiegłego roku. Wtedy to kilku topowych piłkarzy - Mesut Oezil, Oscar czy James Rodriguez - pochwaliło się prototypami rewolucyjnych butów piłkarskich za pośrednictwem portali społecznościowych. W kolejnych tygodniach mieli je przetestować na treningach. Opinie zebrane po testach posłużyły z pewnością niemieckiej firmie do stworzenia finalnego produktu, który zadebiutuje oficjalnie na murawie w najbliższą sobotę.

Mesut Oezil i Ivan Rakitic - odpowiednio w barwach Arsenalu i FC Barcelona - jako pierwsi zawodnicy na świecie wypróbują nowy model korków całkowicie pozbawiony sznurówek: adidas ACE16+ Purecontrol.

Ivan Rakitić - buty adidas

Tak znacząca innowacja w dziedzinie butów piłkarskich jest możliwa dzięki nowatorskiej technologii laceless. O jej potencjale spekulowano od momentu pojawienia się prototypowej wersji obuwia. Teraz adidas oficjalnie odkrył karty.

Kluczowym elementem, którego do tej pory nie spotykano w produkcji obuwia piłkarskiego, jest zastąpienie sznurówek trzema punktami stabilizującymi - wobec braku klasycznego systemu sznurowania punkty te odpowiadają za właściwe utrzymywanie stopy w bucie. Pomoc w tym zakresie ma zapewnić również podbicie zawierające najnowsze technologie adidas. W warstwie zewnętrznej jest to przylegający ściśle do stopy materiał Primeknit, natomiast wewnątrz buta - system blokujący, który bazuje na systemie Techfit.

korki adidas ACE bez sznurówek

Celem każdej z wyżej wymienionych innowacji jest komfort i optymalne dopasowanie, które pozwoli na jeszcze częstszy kontakt z piłką. Od tej pory kontakt nie zakłócony przez klasyczne sznurówki. Możliwości wykorzystania większej powierzchni buta mają spowodować, że każdy strzał będzie posiadać dodatkową moc i precyzję. Co o technologicznej rewolucji w futbolu mówią jej kreatorzy oraz piłkarz, który swoimi precyzyjnymi zagraniami zachwyca miliony kibiców na całym świecie?

- Przez całą karierę starałem się zminimalizować wpływ sznurówek na precyzję strzału i panowanie nad piłką - przyznaje reprezentant Niemiec Mesut Oezil. - W 2014 roku zdradziłem przedstawicielom adidas, że w szatni przed meczem wiążę sznurówki kilkakrotnie i na koniec upycham je po bokach. Nie chciałem, aby zakłócały mój kontakt z piłką, zwłaszcza przy uderzeniach. Kiedy adidas wrócił do mnie w ubiegłym roku z butem laceless, nie kryłem zachwytu. Marzyłem o takich korkach - dodaje Oezil.

Mesut Oezil - buty bez sznurówek

W podobnym tonie wypowiada się wiceprezydent adidas Football ds. designu, Sam Handy, tłumacząc, dlaczego model ACE16+ Purecontrol jest jednym z najistotniejszych produktów w historii firmy. - Usunęliśmy coś, co było obecne w każdej dotychczas wyprodukowanej parze korków, czyli sznurówki. W rezultacie mają one czystą linię oraz piękny kształt. Dzięki temu prezentują się efektownie nie tylko pod względem wizualnym. Co najważniejsze, stwarzają naszym piłkarzom nieporównywalne możliwości, by oddać idealny strzał - mówi Handy.

Warto dodać, że awangardowy model butów testowano nie tylko wśród najlepszych piłkarzy świata - sprawdzono je na wielu poziomach piłkarskich rozgrywek, zaczynając od futbolowych szkółek w Szwecji, a kończąc na... robotach w laboratorium adidas. Teraz trafią w limitowanej liczbie do sprzedaży w sztandarowych sklepach adidas we Francji (Paryż, Marsylia), Wielkiej Brytanii (Londyn, Manchester) oraz Hiszpanii (Barcelona). No i, rzecz jasna, na największe stadiony świata - premiera już w sobotę i niedzielę, 23 i 24 stycznia, podczas meczów z udziałem Ivana Rakiticia i Mesuta Oezila.

Daj nam znać, czy artykuł Ci się spodobał
+8
Jeśli tak, pokaż go swoim znajomym!

tagi: buty piłkarskie adidas ACE korki bez sznurówek Mesut Oezil adidas Football
WRÓĆ

SPRAWDŹ W NASZYM SKLEPIE