+4
2017-11-21

Jak ubrać się na jesienno-zimowe bieganie?

Nikogo nie trzeba przekonywać, że bieganie w okresie jesienno-zimowym w naszych warunkach jest specyficzne i wymaga dobrego przygotowania – również pod względem sprzętowym. Dziś radzimy, jak ubrać się, kiedy temperatura mocno spada, wieczory są coraz dłuższe, a powierzchnia coraz bardziej śliska. 

WIĘCEJ
+1
2017-08-02

Porady: Jak wybrać buty do biegania?

Od ilości butów na półkach w sklepach sportowych można dostać zawrotu głowy. Aby z butami do biegania nie było trochę jak z pudełkiem czekoladek (nigdy nie wiesz, na co trafisz!) warto dowiedzieć się czegoś na ich temat.

WIĘCEJ
+2
2017-05-23

Uniwersalny plan treningowy dla biegaczy

Oto podstawowe składniki dobrego planu treningowego, dzięki którym rozwiniesz wszystkie cechy dobrego biegacza – wytrzymałość, wydolność i ogólną sprawność, a także zregenerujesz się przed kolejnym wysiłkiem.

WIĘCEJ
+3
2017-05-05

Niemożliwe nie istnieje (1): najdłuższe 400 metrów w karierze

Niemożliwe nie istnieje. Chociaż to hasło reklamowe możesz uważać za wyświechtany frazes, są ludzie, których wyczyny da się opisać tylko w ten sposób. Nie są herosami, nie są celebrytami w pierwszych stron gazet, lecz zwykłymi ludźmi, o których świat usłyszał dzięki filmom na YouTube oraz ich wielkiemu charakterowi. Na końcu okazuje się bowiem, że nigdy nie znajdujesz się w beznadziejnej sytuacji. Jak choćby Derek Redmond poczas igrzysk olimpijskich w Barcelonie.

WIĘCEJ
+3
2017-05-01

Zalety i wady biegania ze sportowymi gadżetami

Sportowe zegarki i opaski monitorujące Twoją aktywność fizyczną stały się nieodłącznym elementem biegowego treningu. Do czego przydają się biegowe gadżety? Jak mogą pomóc Ci w osiąganiu lepszych wyników? I kiedy takie akcesoria biegacza stają się dla niego niebezpieczne?

WIĘCEJ
+7
2017-04-13

Pokonaj wewnętrznego sabotażystę. 5 sposobów na motywację do biegania

Znasz uczucie demotywacji, gdy wyjście na biegowy trening jawi się jako przeszkoda nie do pokonania? Pamiętaj: nie jesteś sam. Każdy z nas tam był i to przeżywał. Nawet najbardziej ambitni spośród biegaczy stykają się z sytuacjami, kiedy czują się niezmotywowani. Warto mieć pod ręką kilka sprawdzonych sposobów na walkę z wewnętrznym sabotażystą, który krzyżuje Ci wszystkie biegowe plany i sprawia, że zamiast dbać o zdrowie i kondycję, leżysz na kanapie i przeglądasz Facebooka.

WIĘCEJ
+5
2017-03-28

Bieganie dla opornych i wiecznie początkujących

Każdej wiosny na ścieżkach biegowych pojawia się zatrzęsienie nowych biegaczy. To, obok śpiewających ptaków, dłuższego dnia i powszechnego mycia okien, nowy zwiastun tej pory roku. Jeżeli w tym czasie nachodzą Cię myśli, żeby do grona uzależnionych od powysiłkowych endorfin dołączyć, ale Ci nie wychodzi – spróbujemy temu zaradzić.

WIĘCEJ
+7
2017-03-06

Fabryka maratończyków, czyli bieganie metodą Hansonów

Bracia Keith i Kevin Hanson to trenerzy długodystansowi, którzy opiekują się czołówką amerykańskich biegaczy. W Stanach to nazwisko obiło się o uszy większości pasjonatów biegania. W Polsce też nie są całkowicie anonimowi za sprawą książki pt. „Maraton metodą Hansonów”. Publikacja godna uwagi, zwłaszcza jeżeli ich podejście do treningu przypadnie Ci do gustu. Lekko napisana, wyjaśnia fizjologię treningu, a do tego otrzymujesz przykłady ćwiczeń biegowych.

WIĘCEJ
+9
2017-02-22

Analogowy motywator: jak prowadzić dzienniczek treningowy i dlaczego warto?

W świecie zabawek elektronicznych, które mierzą dosłownie każdy aspekt treningu, prowadzenie dzienniczka treningowego wydaje się przeżytkiem. Tymczasem wielu zawodników z elity dokładnie notuje swoje treningi i spostrzeżenia na ich temat. Podobnie wielu amatorów widzi znaczną poprawę formy, kiedy spisuje co udało się zrobić na ścieżce biegowej. Sprawdź, w czym tkwi sekret kartki papieru i długopisu.

WIĘCEJ

OGLĄDAMY

+2
2019-01-26

No fakers, creators only. adidas przedstawia kolekcję Exhibit
WIĘCEJ
+3
2018-11-30

Cristiano w szmince. Wielka akcja Serie A
WIĘCEJ
-1
2018-10-22

Jordan Brand łączy siły z Paris Saint-Germain
WIĘCEJ
+2
2018-03-31

Nowe (poprawione) oblicze Cristiano
WIĘCEJ