adidas History Pack: rękawice bramkarskie z szacunku dla legend

+3
2015-12-19

W świecie futbolu powszechne jest powiedzenie, że każdy bramkarz musi być trochę świrem. To wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju pozycja na boisku, dlatego adidas Football zaprezentował limitowaną kolekcję rękawic bramkarskich - w uznaniu dla bramkarskich legend.

adidas history pack

Golkiperzy tworzą specyficzną grupę, która darzy się wzajemnym szacunkiem na przestrzeni różnych pokoleń. Pragnąć oddać hołd ludziom, którzy w wielu momentach najważniejszych meczów zmieniali bieg historii futbolu poprzez genialne interwencje, adidas Football przygotował limitowaną kolekcję rękawic bramkarskich - kolekcję History Pack. Każda z trzech par wchodzących w jej skład została stworzona w uznaniu dla innego golkipera.

Pierwszy model odnosi się do rękawic, w których podczas mistrzostw świata w 1982 roku występował Niemiec Toni Schumacher. Tę parę otrzyma golkiper FC Porto Iker Casillas. Projekt numer dwa to nawiązanie do Fabiena Bartheza, który w rękawicach adidas doprowadził Francję do tytułu mistrza świata w 1998 roku. Model ten trafi w ręce bramkarza Arsenalu, Petra Cecha. Z kolei trzecią parę będzie nosił Manuel Neuer. Inspiracją dla tego projektu był jeden z legendarnych poprzedników Neuera w reprezentacji Niemiec i Bayernie Monachium - Oliver Kahn.

Manuel Neuer - rękawice bramkarskie

Cech, Casillas i Neuer sami dokonali wyboru historycznych modeli rękawic bramkarskich, na bazie których adidas Football stworzył kolekcję History Pack. Jako że jest to limitowana edycja, do sprzedaży trafi zaledwie 1400 par. Po raz pierwszy kibice mogli je oglądać podczas ostatniej kolejki fazy grupowej tegorocznej Ligi Mistrzów (8-9 grudnia).

Krótki akapit należy poświęcić rozwiązaniom technologicznym, bowiem History Pack stworzono w oparciu o model Ace Zones Pro. Mimo niewątpliwie klasycznego wyglądu, każda z trzech specjalnie wyprodukowanych par wyposażona jest we wszystkie najnowsze innowacje. Najważniejsza - Evo Zone Tech to powłoka na palcach umożliwiająca lepszy chwyt piłki, zaś całość wykonana jest w bezszwowej technologii.

adidas - rękawice bramkarskie

rękawice bramkarskie

rękawice bramkarskie adidas

Daj nam znać, czy artykuł Ci się spodobał
+3
Jeśli tak, pokaż go swoim znajomym!

tagi: rękawice bramkarskie adidas Football Ace Zones Pro Manuel Neuer Iker Casillas akcesoria piłkarskie
WRÓĆ

SPRAWDŹ W NASZYM SKLEPIE