Powiew świeżości na boiskach Ekstraklasy

+2
2018-12-20

Wraz z ostatnią kolejką Ekstraklasy rozgrywaną w roku 2018 do lamusa odchodzi piłka adidas Telstar. Od nowego roku, a precyzyjniej rzecz ujmując od 21. kolejki, której początek zaplanowano na 8 lutego 2019 roku, po boiskach ekstraklasy krążyć będzie nowa piłka adidas - CONEXT 19.

CONEXT 19 nową piłką Lotto Ekstraklasy. Czteroletnia współpraca najwyższej piłkarskiej klasy rozgrywkowej w Polsce i marki adidas daje efekt w postaci nowej futbolówki, którą od lutego będą operowali najlepsi zawodnicy w naszym kraju. CONEXT 19 to nawiązanie do modelu z sezonu 2015/2016, który również mogliśmy oglądać na boiskach Ekstraklasy, choć oczywiście z szeregiem technologicznych usprawnień. Warto dodać, że CONEXT 19 to również oficjalna piłka na eliminacje mistrzostw Europy 2020.

CONEXT 19 posiada bezszwowy, jednopanelowy design z połyskującą grafiką inspirowaną piłką Tricolore z Mistrzostw Świata w 1998 roku. Zgrzewana termicznie powierzchnia zapewni zawodnikom świetny kontakt z piłką umożliwiający większą precyzję w grze. Uzyskanie optymalnych wyników będzie możliwe również w trudnych warunkach atmosferycznych, dzięki niskiej absorpcji wody.

CONEXT 19 to już szósta piłka wyprodukowana przez adidas, która krążyć będzie po boiskach Ekstraklasy. "Jest to produkt najwyższej jakości, który piłkarzom występującym w najlepszych polskich klubach umożliwi pokazanie pełni ich umiejętności i pozwoli wpadać jeszcze częściej do bramki niż jej poprzedniczka", mówi Krzysztof Łuczakowski, Senior Manager Sports Marketing Europe East.

Współpraca Ekstraklasy i marki adidas rozpoczęła się w 2014 roku. Pierwszą piłką niemieckiego producenta na naszych boiskach była Brazuca, doskonale nam znana z Mistrzostw Świata w Brazylii. Następnie polscy ligwcy grali piłkami Conext 15, Errejota, Krasava i Telstar.

Wybrane modele piłki adidas CONEXT 19 znajdziecie w sklepie hurtowniasportowa.net.