Silne, lekkie i szybkie. Buty piłkarskie Puma evoPOWER i Puma evoSPEED

-1
2016-03-10

Od pewnego czasu buty piłkarskie Puma zaskakują nie tylko kolorystyką, lecz również funkcjonalnością. W ostatnim czasie niemiecki producent mocno stawia na dwie linie swoich korków: evoSPEED oraz evoPOWER. Siła, szybkość i lekkość to najważniejsze cechy obuwia, które eksponowane jest przez największe gwiazdy Puma: Sergio Aguero, Yaya Toure, Oliviera Giroud, Cesca Fabregasa czy wreszcie reprezentanta Polski, Grzegorza Krychowiaka. Sprawdźcie, co kryją w sobie wybrane modele.

buty piłkarskie puma - cesc fabregas

__________

Puma evoSPEED 3.4 Leather

Model ten charakteryzuje się sporą elastycznością i miękkością, m.in. ze względu na materiał – do ich wykonania użyto wysokiej jakości naturalnej skóry w przedniej części oraz skóry syntetycznej w okolicy zapiętka. Tył buta jest zresztą wzmocniony po to, aby na boisku czuć jeszcze większą stabilizację i zwiększyć ochronę w przypadku nieudanych ataków rywala. Podeszwa FG, stworzona z wysokiej jakości tworzywa syntetycznego i zawierająca połączenie stożkowych i płaskich korków, implikuje również przeznaczenie tych butów – są idealne do gry na trawiastych nawierzchniach, również lekko zroszonych, jednak producent zastrzega, że nie nadają się zbytnio do występów na grząskich murawach.

Technologie:

- system Speedtrack zwiększający możliwości skręcania,

- technologia Duoflex użyta do produkcji podeszwy, dzięki czemu łapie ona większą przyczepność z murawą,

- technologia SpeedCell, stawiająca na przyspieszenie do piłki.

buty piłkarskie Puma evoSpeed

__________

Puma evoPOWER 4.3 FG

Buty piłkarskie przeznaczone w szczególności dla graczy, którzy na boisku potrzebują maksymalnej siły i precyzji swoich zagrań. Dlatego też dobrze sprawdzą się u młodych adeptów futbolu, którzy dopiero zaczynają przygodę z piłką i którzy potrzebują dokładności i siły przy każdym kopnięciu. Zadbano także o odpowiednią przyczepność do podłoża poprzez układ podłużnych i okrągłych korków na podeszwie. Prócz tego w modelu Puma evoPOWER 4.3 FG zastosowano stabilizację pięty poprzez jej wewnętrzne usztywnienie. Buty te przeznaczone są do gry na naturalnych nawierzchniach.

Buty piłkarskie Puma evoPower

__________

Puma evoSPEED 1.4 FG

Najwyższy jakościowo model korków Puma spośród zaprezentowanych. Liczne technologie zastosowane do produkcji korków Puma evoSpeed 1.4 FG mają zwiększyć efektywność gry każdego, kto zdecyduje się na taki wybór.

Syntetyczna skóra na cholewce buta wspomagana jest przez nadruk GripTex – dzięki umieszczeniu go na górnej powierzchni cholewki łatwiej o kontrolę nad piłkę. Z kolei ramowa struktura SPEEDFRAME ułatwia stabilizację stopy, podobnie jak zewnętrzne wzmocnienie w okolicy pięty, które ma chronić piłkarzy przed urazami. Zewnętrzna podeszwa zawiera w sobie technologię Duoflex – jest bardzo elastyczna, zaś stożkowe korki dobrze „wbijają się” w ziemię, chwytając tym samym niezbędną przyczepność. Słowo należy poświęcić jeszcze systemowi Speedtrack, który zwiększa zakres i możliwości skręcania, także w momencie gwałtownej zmiany kierunku biegu – trudno w nich o stratę równowagi w trakcie mijania przeciwników. Przy okazji Puma zrobiła ukłon w stronę fanów klasyki - obok standardowych, charakterystycznych dla większości nowych modeli, jaskrawych kolorów, buty są również dostępne w kolorze czarnym.

korki Puma evoSpeed

Daj nam znać, czy artykuł Ci się spodobał
-1
Jeśli tak, pokaż go swoim znajomym!

tagi: buty piłkarskie Puma evoSpeed Puma evoPower korki Grzegorz Krychowiak
WRÓĆ

SPRAWDŹ W NASZYM SKLEPIE