Świętujmy jedność. adidas przedstawia Uniforię - oficjalną piłkę UEFA EURO 2020

-1
2019-11-10

Nie liczy się kim jesteś i skąd pochodzisz, bo futbol nie zna granic. Wychodząc z tego założenia adidas przedstawia Uniforię – oficjalną piłkę meczową UEFA EURO 2020, które po raz pierwszy w swojej historii odbędą się w aż 12 państwach Starego Kontynentu.

adidas Football zaprezentował oficjalną piłkę meczową UEFA EURO 2020. Uniforia – bo tak nazwana została futbolówka – ma odzwierciedlać jedność i euforię, które niesie za sobą futbol. Piłka została zaprojektowana w taki sposób, by jak najlepiej oddawać poczucie wspólnoty przyszłorocznego turnieju.

Niemiecki producent projektując piłkę czerpał inspirację z nowoczesnego formatu turnieju o miano najlepszej reprezentacji Starego Kontynentu, który odbędzie się w 12 różnych krajach. Uniforia została stworzona w taki sposób, by jednocześnie symbolizować przekraczanie mostów, łączenie granic oraz różnorodności fanów i sportowców poprzez wyjątkową mieszankę sztuki i futbolu. Wszystkie te elementy były punktem wyjścia w procesie projektowania piłki, który rozpoczął się już w 2018 roku.

O szczegółach powstawania Uniforii mówiła Anika Marie Kennaugh, Product Designer w firmie adidas: „Projektując oficjalną piłkę meczową zawsze staramy się odzwierciedlać kulturę, to, co jest duchem ulicy, którego możemy przerzucić na stadion. To, co zobaczyliśmy w naszych, kluczowych miastach, to potrzeba bycia razem i zjednoczenia na rzecz zmiany. Jako jedno z największych wydarzeń sportowych na świecie, UEFA EURO 2020 jest świetną okazją, by dumnie pokazać siłę jedności i ukazać sport jako element łączący ludzi, idee i kreatywność”.

Design Uniforii to odważne, czarne, niczym pędzlem malowane linie biegnące po piłce, które symbolizują rozmycie granic i swobodę ich przekraczania, które są oczywiście symbolem międzynarodowego formatu turnieju. Jeśli już pozostajemy w nomenklaturze malarskiej, to jasne, kolorowe „pociągnięcia pędzlem” na panelach odzwierciedlają różnorodność i zawężanie się kultur.

Organizacja EURO 2020 zbiega się z 60. urodzinami marki adidas. Przyszłoroczne Mistrzostwa Europy będą jak dotąd najbardziej zróżnicowanym turniejem. Dzięki temu kibice z całego kontynentu będą mogli być jeszcze bliżej futbolu na najwyższym poziomie. Przypomnijmy, że gospodarzami europejskiego czempionatu będą: Londyn, Glasgow, Dublin, Bilbao, Amsterdam, Kopenhaga, St. Petersburg, Monachium, Budapeszt, Rzym, Bukareszt i Baku. Współrzędne geograficzne każdego stadionu zostały umieszczone na Uniforii, by podkreślić wyjątkowy i przełomowy format turnieju.

Uniforia została skonstruowana z tej samej, wysokowydajnej struktury i paneli, które towarzyszyły piłkom z ostatnich turniejów mistrzostw świata, jednak wyposażono ją w dodatkowy materiał, który adidas określa nazwą „Hi-White”. Ma to pomóc zawodnikom na jeszcze lepszą widoczność piłki w trakcie gry.

Podczas prezentacji Uniforii głos zabrał Florian Alt, wiceprezes ds. marketingu w niemieckiej firmie. „W tym przełomowym turnieju adidas odda hołd futbolowi – i całemu sportowi w ogólności – jako czynnik łączący świat. Piłka nożna jest dla wszystkich, bez znaczenia na to, kim jesteś, skąd pochodzisz i na jakiej powierzchni grasz - to łączy nasz wszystkich w grze. Uniforia jest tylko symbolem, ale symbolem, który pokazuje, że wszyscy możemy, a nawet powinniśmy łączyć się ze sobą”.

Wiele modeli Uniforii, oficjalnej piłki EURO 2020, możecie kupić w sklepie hurtowniasportowa.net.

Fot.: news.adidas.com

Daj nam znać, czy artykuł Ci się spodobał
-1
Jeśli tak, pokaż go swoim znajomym!

tagi: piłka nożna adidas adidas Football Uniforia EURO 2020 Mistrzostwa Europy 2020
WRÓĆ