Co można stworzyć z 11 plastikowych butelek?

+3
2017-04-25

adidas i Parley odpowiadają: nowoczesne buty biegowe. Najnowszy projekt zamiany zagrażających środowisku materiałów w sprzęt sportowy obejmuje trzy modele obuwia biegowego UltraBOOST. A wszystko z okazji zbliżającego się wielkimi krokami Światowego Dnia Oceanów.

W ubiegły weekend cztery drużyny Major League Soccer (MLS): LA Galaxy, New York City, Orlando City i Seattle Sounders założyły w meczach ligowych specjalnie zaprojektowane, przyjazne środowisku koszulki. Akcja była częścią obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi, który przypada na 22 kwietnia. Szlak przetarły wcześniej dwa utytułowane kluby z Europy: Real Madryt i Bayern Monachium. Zarówno „Królewscy”, jak i Bawarczycy wystąpili w spotkaniach ligowych w koszulkach z odzysku, które miały na celu zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczeń naturalnego środowiska.

Portfolio adidasa i Parley for the Oceans rozszerza się o kolejne wspólne projekty. Współpraca ta, zgodnie z zapowiedziami, nabiera coraz szybszego tempa. Niemiecka marka ujawniła kolejne wydanie butów biegowych z recyklingu – tym razem padło na modele Parley UltraBOOST, UltraBOOST X i UltraBOOST Uncaged. A każdy z nich w świeżej, niebieskiej tonacji kolorów zainspirowanej błękitem oceanu. Tym, którzy o odzyskiwaniu surowców przez obie marki słyszą po raz pierwszy, przypomnijmy: adidas chce wziąć odpowiedzialność za środowisko i w tym celu, wspólnie z organizacją Parley, przekształca zagrażające naturze materiały, takie jak plastik, w sportowy sprzęt.

Do stworzenia jednej pary najnowszych butów biegowych z serii UltraBOOST Parley potrzeba średnio jedenastu plastikowych butelek. Projektanci używają ich do produkcji różnych elementów obuwia: materiały z recyklingu lądują na przykład w pięcie, podszewce, wkładkach czy cholewce. Oprócz dbałości o środowisko, każdy produkt z kolekcji adidas Parley wykonywany jest z myślą o komforcie i poprawianiu osiągnięć biegaczy.

Cholewka Primeknit, która dopasowuje się do stopy i jest wykonana z lekkiego materiału. Torsion System wykonany z odnawialnych materiałów i wspierający naturalne ruchy stopy w każdym kierunku. BOOST, który pełni rolę amortyzatora i przechowuje energię, którą zwraca biegaczowi za każdym razem, gdy jego stopa uderza o podłoże. – Nowe produkty w kolekcji adidas x Parley to kolejny krok w naszej podróży do stworzenia miliona par butów UltraBOOST z morskiego plastiku. Jako globalna marka mamy obowiązek pomocy w zmienianiu świata na lepsze. Te projekty odzwierciedlają nasze poparcie dla wielkiej sprawy, a jednocześnie zapewniają wyjątkową wydajność sportowcom. Mamy nadzieję, że zainspirują one globalną społeczność – tłumaczy Mathias Amm, dyrektor ds. produktów adidas Running.

Za pojawieniem się najnowszych butów biegowych UltraBOOST Parley stoi jeszcze jeden powód. adidas już teraz rozpoczyna przygotowania do imprezy adidas x Parley Run na rzecz oceanów. Będzie ona częścią zaplanowanych od 5 do 11 czerwca obchodów Światowego Dnia Oceanów. Niemiecka marka ma nadzieję, że do udziału w evencie uda się namówić biegaczy z całego świata. Oprócz tych, którzy wezmą bezpośredni udział we wspomnianych wydarzeniach, adidas zaprasza wszystkich biegaczy z całego świata, by pokazali swoje zaangażowanie w sprawę. Jak? Łącząc się w tych dniach z ich biegiem – na ulicach miast, plażach, wszędzie tam, gdzie mogą i chcą biegać. O szczegółach akcji można przeczytać TUTAJ.

Daj nam znać, czy artykuł Ci się spodobał
+3
Jeśli tak, pokaż go swoim znajomym!

tagi: buty biegowe Parley for the Oceans buty z recyklingu UltraBOOST lifestyle adidas Running
WRÓĆ

SPRAWDŹ W NASZYM SKLEPIE