Rewolucyjny projekt marki adidas: buty drukowane w technologii 3D

0
2015-10-08

Połączenie nowoczesnej technologii i precyzji wykonania na każdym etapie tworzenia buta – to w skrócie definicja nowatorskiego projektu marki adidas, który zmieni reguły gry. Powstający w drukarce 3D but biegowy może zostać indywidualnie dopasowany do stopy każdego biegacza.

Ten scenariusz brzmi niemal jak science fiction, ale właśnie taki charakter mają projekty z serii Futurecraft. To unikalna inicjatywa mająca na celu połączenie nowoczesnej technologii i precyzji wykonania w każdej fazie tworzenia buta. Jego powstanie wzniesie obuwie biegowe na zupełnie nowy, wyższy poziom.

Buty biegowe w 3D

Niespotykana dotąd personalizacja produktu sprawi, że obuwie sportowe będzie można dopasować do każdej stopy z osobna. Ma to pomóc sportowcom w osiąganiu jak najlepszych rezultatów. Marka adidas ma ambicję, aby każdy, kto wejdzie do sklepu, mógł pobiegać na specjalnie zaprojektowanej bieżni. Uzupełnione o trójwymiarowy skan stopy odczyty umożliwiłyby wydrukowanie buta w technologii 3D. Jego konstrukcja nie przypomina konstrukcji klasycznego buta: to w pełni elastyczna i przewiewna, wykonana z karbonu kopia stopy sportowca.

„Futurecraft 3D to na razie prototyp i projekt, który bardzo chcielibyśmy wprowadzić na rynek. Zastosowaliśmy w nim jedyne w swoim rodzaju połączenie nowatorskiego projektu produkcji i materiałów” - mówi Eric Liedtke, odpowiedzialny w adidas AG za globalne marki. „Drukowana w technologii 3D cholewa pozwala nam nie tylko tworzyć bardzo dobre buty biegowe, ale także wykorzystywać dane, które zbieramy. Dzięki temu możemy zaspokajać potrzeby każdego sportowca”.


Realizacja projektu Futurecraft 3D jest możliwa dzięki partnerskiej współpracy z firmą Materialise, pionierem i jedną z wiodących firm w Europie w dziedzinie druku 3D. Marka adidas zapowiada, że to pierwszy rozdział nowej historii przyszłości. W ciągu kolejnych sześciu miesięcy ma zaprezentować następne rewolucyjne projekty w ramach serii Futurecraft.

buty do biegania - adidas

obuwie biegowe

buty do biegania adidas

Zdjęcia pochodzą ze strony adidas NEWS

Daj nam znać, czy artykuł Ci się spodobał
0
Jeśli tak, pokaż go swoim znajomym!

tagi: buty biegowe adidas Futurecraft lifestyle technologia 3D
WRÓĆ

SPRAWDŹ W NASZYM SKLEPIE