adidas najchętniej udostępnianą marką na Euro 2016

0
2016-07-14

Marka adidas była najchętniej udostępnianą marką w mediach społecznościowych podczas Euro 2016. Hashtag #FirstNeverFollows adidas wygenerował 1,17 miliona udostępnień we wszystkich kanałach społecznościowych, pojawiając się na Instagramie i Twitterze kilka razy częściej niż hashtagi konkurencyjnych marek.

To kolejne marketingowe osiągnięcie adidas na wielkim turnieju. Podczas mistrzostw świata w Brazylii w 2014 roku był on najchętniej komentowaną firmą. Tym razem niemiecki koncern postawił na jakość treści, która w social media stanowi najbardziej wiarygodny wyznacznik interakcji. – Tak dobry wynik osiągnięto dzięki treściom związanym z piłkarzami, reprezentacjami oraz butami piłkarskimi adidas – tłumaczy firma. Materiały związane z trzema wymienionymi rodzajami treści udostępniane były ponad 1,6 miliona razy – na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube oraz w mediach internetowych, które są obecne w portalach społecznościowych.

Jednym z głównych założeń komunikacyjnych adidas w trakcie Euro 2016 było nawiązanie i utrzymanie silnych relacji z partnerami firmy. Nacisk położono więc na materiały i multimedia związane z reprezentacją Niemiec, Walii, Belgii czy Hiszpanii oraz piłkarzami adidas, by wymienić Paula Pogbę, Mesuta Oezila czy Garetha Bale’a. Na kanałach marki kibice mogli również obejrzeć unikatowe fotografie, powtórki akcji meczowych i portrety piłkarzy wykonane bezpośrednio po zakończeniu meczu udostępnione przez UEFA.

Komunikacja miała służyć także promocji najważniejsze produktu adidas: butów piłkarskich z kolekcji Mercury Pack, które przygotowano z myślą o Euro 2016.

Źródło: adidas NEWS Stream

Daj nam znać, czy artykuł Ci się spodobał
0
Jeśli tak, pokaż go swoim znajomym!

tagi: sport i biznes marketing sportowy social media adidas #firstneverfollows
WRÓĆ

SPRAWDŹ W NASZYM SKLEPIE