Buty adidas Platinum Messi15: platyna i złoto dla najlepszego piłkarza świata

+1
2016-01-15

Piąta Złota Piłka dla Leo Messiego nie mogła przejść bez echa. Zaledwie kilka dni po tym wydarzeniu adidas przedstawił kolejną edycję butów piłkarskich Messi15. Edycję równie wyjątkową jak osiągnięcia Argentyńczyka.

W ciągu całej dotychczasowej kariery Messi bije kolejne rekordy, zapisując się raz po raz w annałach światowego futbolu. Historyczna, bo piąta, Złota Piłka dla Argentyńczyka sprawiła, że adidas również postanowił dokonać czegoś historycznego - pierwszy raz skonstruował model butów z platynowymi elementami.

Messi15 - buty piłkarskie

Niedawno wystartowała kampania "I'm here to create" z piłkarzem FC Barcelona w roli głównej. - Jestem tu po to, aby tworzyć grę - mówi Messi. Nowe korki adidas mają być kolejnym krokiem niemieckiego producenta w celu uhonorowania ikony współczesnego futbolu.

Korki Platinum Messi15 mają stanowić odzwierciedlenie stylu gry Messiego, jego ciągłego dążenia do osiągnięcia perfekcji na boisku, a także mają wyrażać jego zasługi dla piłki nożnej, bowiem zawodnicy tacy jak Messi czynią tę grę znacznie piękniejszą.

Projekt nowych butów opiera się na dobrze znanym modelu Messi15. Wykonano go z najwyższej jakości argentyńskiej skóry w perłowym kolorze. Istotne są dodatki, bowiem to one nadają butom unikalnego charakteru. Logo adidas oraz Messi zrobiony z platyny, natomiast na pięcie znajduje się pięć elementów - wszystkie symbolizują Złote Piłki zdobyte przez najlepszego piłkarza świata w ciągu dotychczasowej kariery. Cztery elementy są złote, jeden - platynowy. Z kolei na wkładce umieszczono napis po hiszpańsku: "Najlepszy w historii".