Rooney pisze historię, Nike tworzy specjalne buty. Hypervenom WR250 dla najlepszego strzelca w dziejach Manchesteru United

+4
2017-01-22

Fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego Wayne Rooney wszedł do historii Manchesteru United jako najlepszy strzelec klubu w dziejach. Z tej okazji Nike Football przygotowało specjalną edycję butów Hypervenom WR250, którą firma celebruje historyczny wyczyn Anglika.

Oglądając mecze Manchesteru United w ostatnich tygodniach mogliśmy być pewni jednego. Jeśli Wayne Rooney znajdzie się na boisku, oko kamery wyłapie na trybunach Sir Bobby’ego Charltona. 31-letni napastnik ścigał się z legendą angielskiego futbolu na dwóch frontach. Najpierw wyprzedził go w klasyfikacji najlepszych strzelców reprezentacji Anglii, a później gonił pod względem liczby zdobytych bramek w barwach Manchester United. Rezultat tego wyścigu był znany już od dawna. Jedyną niewiadomą – moment, w którym to nastąpi.

Moment na celebrację Rooney wybrał nie najgorszy. W sobotę uratował bowiem punkt „Czerwonym Diabłom” w doliczonym czasie gry, wchodząc z ławki w wyjazdowym meczu przeciwko Stoke (1:1) i ładując piłkę w samo okienko. Gol z tych, po których ręce same składają się do oklasków.

Była to 250. bramka Wayne’a Rooneya w barwach Manchesteru United, dzięki czemu Anglik stał się najlepszym strzelcem w dziejach klubu. Dokonał tego w ciągu 12 lat gry dla drużyny z Old Trafford. Dla uczczenia osiągnięć Rooneya Nike Football wprowadza specjalną edycję butów Hypervenom WR250.

Zostały one wykonane w kolorach charakterystycznych zarówno dla klubu, jak i reprezentacji: czerwonym i białym. Aby podkreślić nowy rekord Rooneya, Nike zaprojektowała specjalne logo wyposażone w koronę i rekordowy numer, które umieszczono na języku. Czerwień na cholewkach obu butów tworzy razem Krzyż św. Jerzego, odwołujący się nie tylko do narodowej symboliki Anglii, ale również do jednej z najbardziej znanych kampanii reklamowych Nike (2006) z udziałem Rooneya.

Wewnętrzna wkładka przypominająca wspomnianą kampanię to jednocześnie wyraz uznania dla Fundacji Wayne’a Rooneya, która prowadzi działania charytatywne na rzecz dzieci. – Chcę jak najlepiej nie tylko dla moich dzieci, ale dla wszystkich – mówi Rooney, który jest ojcem trzech chłopców: Kaia, Klaya i Kita. – Dlatego właśnie założyłem fundację Wayne’a Rooneya. Doceniam gest Nike, która w specjalnych butach podkreśliła nie tylko mój rekord, ale również działalność charytatywną.

Nike Hypervenom WR250 będą dostępne od 23 stycznia na oficjalnej stronie producenta.