Trenuj jak Cristiano Ronaldo

+9
2017-07-24

 Fot. news.nike.com

Wieczorem przed dniem meczowym Cristiano Ronaldo pije herbatę z miodem lub mlekiem. Następnie bierze gorącą, 20-minutową kąpiel. Te rutynowe czynności pozwalają mu się nie tylko zrelaksować, ale stanowią również ważną część planu treningowego, bo – jak sam przyznaje – te „drobne szczegóły” mogą robić ogromną różnicę w zakresie tego, jak funkcjonuje na boisku. A nie musimy dodawać, że w swoim fachu Cristiano należy do najlepszych na świecie.

Choć treningi Portugalczyka bywają bezlitosne (piłkarzowi nie są obce dwie jednostki treningowe w ciągu dnia), to piłkarz doskonale zdaje sobie sprawę, że jeśli chce pozostać na topie, to musi panować nad każdym aspektem swojego zdrowia, który ma wpływ na jego wydajność. „Zdrowe odżywianie, nawadnianie i odpowiedni sen”, mówi Ronaldo. „Tym kieruje się od początku kariery”.   
Fot. news.nike.com

Pasja Cristiano do treningów sprawiła, że przy współpracy z Nike powstał program treningowy, ukazujący nie tylko serię ćwiczeń wykonywanych przez CR7, ale również porady dietetyczne i motywacyjne. Filmy dostępne są w aplikacji na smartfony Nike+ Training Club. Co dokładniej dostanie każdy użytkownik apki? Ćwiczenia możliwe do wykonania w każdym miejscu, proste wskazówki żywieniowe i regeneracyjne, możliwość uczestniczenia w wyzwaniach po ukończeniu poszczególnych ćwiczeń, paczkę filmów, na których Cristiano dzieli się swoimi radami dotyczącymi odżywiania, nawadniania, regeneracji i motywacji. To wszystko okraszone wskazówkami dotyczącymi doboru odpowiedniego sprzętu treningowego.

Joaquin Sanda, trener personalny Ronaldo i jednocześnie jeden z trenerów ekipy Nike, pomógł dopasować ćwiczenia, które skupiają się na szybkości i zwinności oraz wzmacnianiu siły dzięki masie ciała. Ćwiczenia wykonywane przez Cristiano są kluczowe dla jego postawy na boisku, ale – co warto i trzeba podkreślić – możliwe do wykonywania przez każdego sportowca na każdym poziomie. Pierwszy dwa filmiki, oba trwające po 15 minut, skupiają się na treningu stabilizacji mięśni oraz treningu siłowym.

Fot. news.nike.com

„Według mnie kluczem jest skupienie i 100-procentowe poświęcenie”, mówi Cristiano. Tak jak każdy z nas, piłkarz ma dni słabości, w których po prostu nie ma ochoty na trening. „Czasami nie czuję motywacji. Mówię wtedy «stop». Muszę zrobić te ćwiczenia, ponieważ one dadzą efekty w przyszłości. To jest moja motywacja”, przyznaje. Dwa treningi z Ronaldo są już dostępne w aplikacji. Kolejne pojawią się niebawem. Apkę możecie pobrać tutaj. Z kolei sprzęt treningowy najlepszych producentów znajdziecie tutaj.

Daj nam znać, czy artykuł Ci się spodobał
+9
Jeśli tak, pokaż go swoim znajomym!

tagi: Cristiano Ronaldo trening Nike
WRÓĆ

SPRAWDŹ W NASZYM SKLEPIE