Dlaczego to będzie dobry sezon?

+8
2017-03-01

Powodów, dla których warto uprawiać regularnie sport, znajdzie się mnóstwo. Wiosną do tej długiej listy dochodzi jeszcze jeden. Początek sezonu, gdy wszystko budzi się do życia i pozwala zapomnieć o długiej i momentami monotonnej zimie. Dlaczego to będzie dobry sezon

# Bo niebo przestanie mieć kolor betonu

Bez względu na to, jak mocno potrafisz zacisnąć zęby i nie narzekać na sprawy, na które nie masz wpływu, pogoda w tej strefie klimatycznej potrafi zajść za skórę. Dni stają się krótkie, ciemności dłużą w nieskończoność, a suplementacja witaminy D i uzupełnianie jej niedoborów poprzez jedzenie nie załatwią całej sprawy. W końcu jak jest zima, to musi być zimno. Na szczęście za moment klimat zacznie pracować na Twoją korzyść. Nie ma i nie będzie lepszej okazji do uprawiania sportu niż kilka najbliższych miesięcy. Po długiej i beznamiętnej zimie zastrzyk naturalnej energii może zrzucić z kanapy nawet największego lenia. Jeśli nie teraz, to kiedy?

# Bo uprawianie sportu nigdy nie było tak proste…

Rozejrzyj się dookoła. Moda na sport rozprzestrzenia się w tempie epidemii. Dzięki temu masz pod ręką szeroki wachlarz możliwości – ścieżki biegowe i rowerowe, kluby fitness, siłownie pod dachem i na świeżym powietrzu, boiska do gry w piłkę i kosza to coraz częstszy element okolicznego krajobrazu. W szczenięcych czasach nie potrzeba było szczególnych okoliczności, by cały dzień spędzić na dworze. Mało tego, wystarczył po prostu ładny dzień, kawałek placu i towarzystwo. Doceń to, co masz teraz. I przeszczep tę dziecięcą radość ze sportu choć na kilka godzin w tygodniu do swojego życia.

#... i możliwe w tak profesjonalnej oprawie

Sytuacja analogiczna do poprzedniej, z tą różnicą, że mowa nie o infrastrukturze, a o sportowym sprzęcie. Możesz przebierać w ofertach topowych producentów, którzy w równym stopniu pracują nad rozwiązaniami dla profesjonalistów oraz amatorów. Być może zabrzmi to groteskowo, ale różnica między Cristiano Ronaldo i Leo Messim a piłkarzami grającymi hobbystycznie w „szóstkach” jest naprawdę niewielka. A przynajmniej może być.

Ten malejący dystans między gwiazdami sportu a amatorami to cecha charakterystyczna rynku sprzętu sportowego w każdej niemal dyscyplinie. Każdy pasjonat sportu znajdzie z pewnością coś skrojonego na swoją miarę. I to pod każdym względem. Jakości, ceny, estetyki i wymogów, jakie sprzęt ten ma spełniać podczas uprawiania sportu.

# Bo słowo „dobry” można rozpatrywać na nieskończenie wiele sposobów

W słownikach polszczyzny PWN słowo „dobry” definiowane jest na kilkanaście sposobów i posiada mnóstwo synonimów. „Dobry sezon” jest pojęciem bardzo względnym i elastycznym, bo dla każdego może oznaczać zupełnie coś innego. Dobry sezon najlepszych sportowców świata oznacza zapewne równą, wysoką formę, która dodatkowo przełożyła się na liczbę zdobytych trofeów – czy to indywidualnie, czy z drużyną. Ale dobry sezon wcale nie musi być synonimem pucharów, które stoją na półkach.

Może to być pobicie „życiówki” w maratonie, utrzymywanie regularności w treningach biegowych i siłowych, zmiana nawyków żywieniowych połączona z codzienną dawką ruchu albo cotygodniowe spotkania z przyjaciółmi, podczas których gracie w piłkę, kosza, idziecie popływać albo wspólnie pobiegać. Wyznaczanie celu na każdy sezon ułatwi zaplanowanie treningów i drogę do jego osiągnięcia. Tak, by po kilku miesiącach stanąć z czystym sumieniem przed lustrem i powiedzieć: „To był naprawdę dobry sezon”.

Dlaczego to będzie dobry sezon dla Ciebie?

Daj nam znać, czy artykuł Ci się spodobał
+8
Jeśli tak, pokaż go swoim znajomym!

tagi: to będzie dobry sezon piłka nożna bieganie trening koszykówka
WRÓĆ

SPRAWDŹ W NASZYM SKLEPIE