Nike i Barcelona świętują 20-lecie współpracy

+1
2018-11-27

Nike i FC Barcelona współpracują nieprzerywanie od 1998 roku. 20-letni okres partnerstwa zapisał się złotymi literami w historii klubu, który w tym czasie zdobył między innymi dziesięć tytułów mistrza Hiszpanii i czterokrotnie triumfował w rozgrywkach Ligi Mistrzów. By uczcić 20. rocznicę tego „związku” Nike wypuścił pamiątkową koszulkę, na której znajduje się wzór każdej domowej koszulki Dumy Katalonii ze wszystkich sezonów z ostatnich dwóch dekad.

Nike i FC Barcelona współpracują nieprzerywanie od 1998 roku. 20-letni okres partnerstwa zapisał się złotymi literami w historii klubu, który w tym czasie zdobył między innymi dziesięć tytułów mistrza Hiszpanii i czterokrotnie triumfował w rozgrywkach Ligi Mistrzów. By uczcić 20. rocznicę tego „związku” Nike wypuścił pamiątkową koszulkę, na której znajduje się wzór każdej domowej koszulki Dumy Katalonii ze wszystkich sezonów z ostatnich dwóch dekad.

Na limitowaną edycję koszulki, która (niestety) nie będzie założona przez zawodników na murawie, nałożono liczne bordowo-granatowe pasy, z którymi utożsamiany jest klub z Camp Nou. Wszystko po to, by przywołać wspomnienia o wielu triumfach Blaugrany, a razem z nimi oddać hołd piłkarskim legendom i kompletom strojów, które im towarzyszyły.

„Ten pomysł naprawdę wyszedł spod kontroli”, mówi Pete Hoppins, starszy dyrektor ds. projektowania w Nike Football. „Chcieliśmy zrobić coś innego, by uczcić tę 20-letnią rocznicę. Głównym wyzwaniem było zaprezentowanie wszystkich wcześniejszych koszulek, ale też fakt, by były one odpowiednio umieszczone. Musieliśmy mieć na uwadze pełen projekt, a nie tylko wrzucić każdą koszulkę w dowolne miejsce”, stwierdził.

Koszulka Barcelony na sezon 2018/2019 została zaprojektowana z myślą o ludziach, których reprezentuje klub. Dziesięć pionowych pasów ma symbolizować każdą z dziesięciu dzielnic miasta. Wszystko zostało zrobione w ramach kampanii prowadzonej pod nazwą „Ball Makes Us More”, która razem we współpracy z Nike wystartowała w marcu, i która ma na celu oddanie hołdu klubowi, który znajduje się w sercu katalońskiej społeczności i duszy miasta.

„Barcelona to największy klub na świecie i jesteśmy ogromnie dumni, że pracujemy z nimi od 20 lat. Historia, zasięg i liczba fanów na całym świecie sprawiają, że to szczególny klub do współpracy i jest to dla nas zaszczytem”, kończy Hoppins.

Fot.: news.nike.com

Daj nam znać, czy artykuł Ci się spodobał
+1
Jeśli tak, pokaż go swoim znajomym!

tagi: piłka nożna Nike Nike Football FC Barcelona
WRÓĆ

SPRAWDŹ W NASZYM SKLEPIE