Buty biegowe Nike Wild Trail - testuje dla Was Agnieszka Grad-Rybińska

0
2014-10-16

Do testowania Nile Wild Trail przystąpiłam z dużą ciekawością, ponieważ nigdy nie biegałam w butach tej marki. Nike od dawna prowadzi zakrojoną na duża skalę promocję swoich butów biegowych. Szczyci się patentami na buty, które niemalże same biegają. I jak tu nie spróbować takich nowinek?

Kiedy otworzyłam pudełko, pomyślałam: ładne. I jakie lekkie! Sprawiają wrażenie zgrabnych i delikatnych, choć do testowania wybrałam model męski. W skrócie: pierwsze wrażenie było bardzo pozytywne. Wiadomo jednak, że w butach do biegania chodzi o to żeby dobrze się w nich biegało, a wygląd to sprawa drugorzędna.

Na pierwszym bieganiu zaskoczyła mnie dynamika tych bucików. Z tak szybkimi terenówkami jeszcze się nie spotkałam. Próbowałam zwalniać, ale jakoś średnio mi to szło, po prostu Nike pchały mnie do przodu. Podeszwa jest niezbyt gruba i wąska jak na buty terenowe, a waga stosunkowo niska. Może dlatego biega się w nich po prostu szybko. 

Niestety (dla mnie) nie tylko podeszwa jest wąska. Wąska jest też cholewka. Mam dość szeroką stopę i Nike Wild Trail okazały się dla mnie zwyczajnie za wąskie. Nie pomogły zmiany w rodzaju sznurowania - buty uciskają mi stopę. Myślałam, że może uda mi się je rozbiegać i z treningu na trening będzie lepiej, ale po paru tygodniach dalej odczuwam dyskomfort związany z uciskiem na grzbietową część stopy. Jeśli jednak ktoś ma węższą stopę, buty te zdecydowanie polecam. Są stabilne, dobrze trzymają się podłoża, są zwrotne. Idealne nadają się do biegów crossowych, a ich niska waga i duża dynamika dobrze sprawdzi się podczas startów na miękkich nawierzchniach.

KOMU MOGĘ JE POLECIĆ?

Dla osób biegających często po miękkich, nierównych nawierzchniach. Dla osób preferujących dobrze dopasowane, przylegające buty (np. z wąską stopą). Dla początkujących i zaawansowanych biegaczy. Dla osób startujących w biegach crossowych.

DO JAKIEGO BIEGANIA?

Doskonałe na szybsze treningi w terenie.

OCENA PUNKTOWA (SKALA 1-10):

1. Wrażenia wizualne: 8

2. Wygoda: 6

3. Stabilizacja stopy: 8

4. Dynamika biegu: 10

5. Przyczepność w terenie: 9

6. Waga: 9

__________

OBEJRZYJ RÓWNIEŻ FILM Z TESTU:

AGNIESZKA GRAD-RYBIŃSKA

Daj nam znać, czy artykuł Ci się spodobał
0
Jeśli tak, pokaż go swoim znajomym!

tagi: buty biegowe testu sprzętu Nike Wild Trail buty terenowe Nike Running
WRÓĆ

SPRAWDŹ W NASZYM SKLEPIE