Salomon – buty idealne na zimowe bieganie

+5
2017-12-03

Przyznaję, że uwielbiam sportowe buty. Szczególnie te do trekkingu. Swego czasu wydałem naprawdę sporo wypłat, ażeby zdobyć kilka wymarzonych model i wiecie co? Nie żałuje ani jednej złotówki spożytkowanej na tego typu asortyment. Dlaczego? Jedno słowo – SALOMON. I wszystko staje się z miejsca jasne. Jasne?

Salomon to francuski producent obuwia, odzieży sportowej oraz sprzętu narciarskiego, działający na rynku od 1974 roku. Jeśli zaś chodzi o moje skojarzenia z marką założoną przez Georgesa Salomona, ciśnie mi się na usta jedno słowo: niezawodność.

Buty Salomona towarzyszyły mi w wielu podróżach. Złaziłem w nich większość polskich gór, lasów czy rezerwatów przyrody i jestem pewny, że „schodzę” w nich kolejne szlaki czy odludzia. W kwestii butów ufam tylko tej marce i nie zamienię na żadną inną, ponieważ oferuje mi wspomnianą powyżej niezawodność.

Wiecie co jest świetnego w Salomonach? Wszystkie moje modele kupiłem przez Internet i każdy z nich był już w chwili zakupu gotowy do wymarszu. Nie musiałem ich nawet nosić w domu! Zakładałem po prostu świeżo zakupiony model, po czym szedłem w teren, nie martwiąc się o odciski. W mojej kolekcji butów znajduje się chociażby ten model.

Buty biegowe Salomon XA PRO 3D to była miłość od pierwszego wejrzenia. Pamiętam, że siedziałem tego dnia w pracy (biurowej, a jakże…) i przeglądając Internet trafiłem na tenże model. Szybka decyzja i po 10 minutach XA PRO 3D były moje! Pomijając fakt pięknego, minimalistycznego i stonowanego designu, buty te cechuje membrana Gore-Tex sprawiająca, że charakteryzują się one całkowitą nieprzemakalnością przy jednoczesnym utrzymaniu optymalnej cyrkulacji powietrza. A to, uwierzcie mi, robi różnice. Jeśli z jakiegoś powodu odrzucicie model XA PRO 3D, śmiało możecie zastąpić do innym – równie kultowym modelem – Speedcross.

To rewelacyjny wybór dla wszystkich amatorów biegania w trudnym terenie. Model ten charakteryzuje niska waga oraz bardzo dobre dopasowanie do stopy. Ukryto w nim sporo nowinek technologicznych, ułatwiających życie biegaczom. Kto biegał, ten wie, jak genialne są te buty.

Dwa powyższe, pokrótce opisane modele są i kultowe i niezawodne. Owszem – swoje kosztują. Ale w tej cenie szczęśliwy posiadacz otrzymuje niespisaną gwarancje wieloletniego użytkowania! A to dla mnie wartość ponad wartościami.

Polecam Wam Salomony (zarówno wymienione modele do biegania jak i wszystkie modele trekkingowe), gdyż to firma, która spełni wszystkie wasze oczekiwania – moje spełniła w najmniejszym stopniu. Bez względu czy to były Rysy zdobywane latem o 5 nad ranem czy rajd na Śnieżkę w środku zimy. Parafrazując kultowe hasło filmowe względem kultowej firmy: „Niech Salomon będzie z Wami”!

Bogatą ofertę butów marki Salomon znajdziecie w sklepie hurtowniasportowa.net

 

Fot. facebook.com/Salomon