3, 2, 1... plecakowy szał czas zacząć! Jak doradzić klientowi wybór najlepszego plecaka?

+1
2019-07-12

Niby wakacje w pełni, ale... no właśnie – okres przygotowań do roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom i nawykom każdej grupy klientów, towar powinien znaleźć się w naszym sklepie jak najwcześniej. Niemniej, dobry sprzedawca powinien nie tylko posiadać bogaty asortyment, ale też potrafić doradzić klientowi jak najlepszy wybór. Podpowiadamy, jak profesjonalnie doradzić klientowi wybór najlepszego plecaka dla jego dziecka.

Wakacje w pełni. Wszelkie podręczniki, przybory szkolne czy plecaki młodzież odstawiła już dawno w kąt, by w końcu móc cieszyć się upragnionymi dwoma miesiącami beztroskiej laby. W końcu czekali na to przez cały rok! Niemniej, sami przecież dokładnie pamiętamy, że „wszystko co piękne, szybko się kończy”, a nic tak szybko się nie kończyło, jak wakacje – niestety. Nim się obejrzymy, to zaraz przyjdzie sierpień i nerwowe odliczanie do września. 

I choć dzieciaki z pewnością odkładają myśli o początku roku szkolnego jak najdalej, to zupełnie inaczej podchodzą do tego rodzice, którzy chcą jak najlepiej przygotować swoje dziecko na start nowego roku szkolnego. I jedną z pierwszych rzeczy, po które ruszą, będą z pewnością plecaki. Zadaniem sklepów z asortymentem jest zaprezentować bogatą ofertę swoim klientom. Co więcej, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom i nawykom każdej niemal grupy klientów, towar powinien znaleźć się w naszym sklepie jak najwcześniej. Z kolei naprzeciwko oczekiwaniom wszystkich sklepów wychodzimy my, oferując na naszej platformie handlowej B2B ponad 400 modeli różnych plecaków, skrojonych na miarę potrzeb każdego z państwa klientów, a do tego w bardzo atrakcyjnych cenach.

Uzupełniając asortyment plecaków na swoich półkach przed tym gorącym okresem przygotowywania szkolnej wyprawki, warto wiedzieć, jak doradzić klientowi, by ten wybrał plecak idealny dla swojego dziecka. Jak to zrobić?

Podstawową i najważniejszą rzeczą, o której trzeba pamiętać jest to, iż waga plecaka wraz z jego zawartością nie może przekraczać 10% masy ciała dziecka w wieku do lat 13. Później ten ciężar można podnieść do 15% wagi ucznia. Z tego też powodu warto doradzić plecak możliwie jak najlżejszy, bowiem wiadomo, iż szkolne przedmioty „swoje” ważą. Drugą bardzo istotną sprawą jest usztywniony i wyprofilowany tył plecaka, tak aby dopasowywał się do pleców młodego ucznia.

Pomniejszymi atutami, na które warto zwrócić uwagę jest liczba i układ kieszeni, gdyż to pozwala na równomierne rozłożenie ciężaru, co również ma znaczenie dla kręgosłupa dziecka. Szelki plecaka powinny być szerokie (co najmniej 4 cm), miękkie i regulowane, aby nie uciskały ciała twojej pociechy. Szczególnie duże znaczenie odgrywa to przy większym ciężarze bagażu. My, sprzedawcy, powinniśmy w profesjonalny i kompleksowy sposób wytłumaczyć proces regulacji szelek. Warto dopilnować również faktu, aby plecak wyposażony był w odblaski, które zwiększą bezpieczeństwo dziecka w drodze do i ze szkoły w czasie zimowej szarugi. Ostatnim elementem, który także jest nie bez znaczenia, jest zapinany poprzeczny pas biodrowy niepozwalający na zsuwanie się plecaka z pleców malucha.

Dla najmłodszych warto polecać skrojone na ich potrzeby plecaki o niewielkiej pojemności, a także dopasowane do ich wzrostu, z wygodną przegrodą i zapewniający komfort noszenia. Dodatkową zaletą, jednak już nie fizyczną, ale psychiczną może być wykorzystanie motywu ulubionej postaci z bajki, co z pewnością sprawi dziecku wiele radości. Dla nieco starszych dzieci warto zwrócić już uwagę na plecaki o większej pojemności i liczbie kieszeni. Wiadomo, wraz z biegiem czasu i zaliczaniem kolejnych szczebli edukacji, do plecaka trzeba spakować trochę więcej przyborów. Jednak nie zapominamy, że sztywny i wyprofilowany tył jest równie istotny, tak jak w przypadku najmłodszych szkrabów. Tu zdecydowanie sprawdzą się plecaki uznanych producentów. Dla starszej młodzieży bardzo przydatny może okazać się plecak uniwersalny, który można wykorzystać nie tylko w szkole, ale i w trakcie dłuższych wycieczek, obozów czy zajęć sportowych. Pakowność takiego plecaka często wynosi nawet ponad 30 litrów, dysponuje on kilkoma oddzielnymi przegrodami i funkcjonalnymi schowkami.

Zadbaj o szeroki asortyment plecaków przed gorącym okresem i sprawdź ofertę na B2Bhurtowniasportowa.net!