Domowe stroje Manchesteru City od Nike na sezon 2016/17: szczegóły ważne jak u Guardioli

+1
2016-07-04

Manchester City wejdzie w sezon 2016/17 z nowym menedżerem, Pepem Guardiolą, nowym herbem klubu i najbardziej innowacyjnym zestawem strojów, w jakim piłkarzom "The Citizens" przyszło kiedykolwiek występować.

W nowym herbie Manchesteru City znalazł się statek oraz czerwona róża, symbol hrabstwa Lancashire. Projekt jest nowoczesnym wcieleniem oryginalnego znaku klubu. Po raz pierwszy w historii w herbie umieszczono datę jego założenia - 1894 rok. Właściciele klubu skonsultowali decyzję o zmianie herbu z kibicami "The Citizens" - większość z nich opowiedziała się za zmianą. W związku z tą metamorfozą szefowie "Obywateli" zaoferowali wszystkim fanom możliwość bezpłatnego zabiegu... usunięcia tatuażu - jeśli któryś z kibiców takowy posiada - z nieaktualnym już herbem.

To nie koniec dużych zmian w klubie. Od nowego sezonu trenerem Manchesteru City będzie Pep Guardiola. Biorąc pod uwagę dbałość Hiszpana o najmniejsze szczegóły dotyczące funkcjonowania zespołu i całego klubu, Nike zaprezentowało najnowocześniejsze stroje z technologią AeroSwift. Zwiększenie mobilności na boisku, zmniejszenie wagi strojów i ograniczenie do minimum elementów rozpraszających uwagę zawodników - to wszystko zawarto w nowym komplecie domowym od Nike, w którym piłkarze City będą występować od sezonu 2016/17.

Zestaw domowych strojów łączy tradycyjne, jasnoniebieskie barwy z ciemniejszymi detalami w tym samym kolorze. Ciemnoniebieskich odcieni użyto również do stworzenia wykończeń na koszulkach, spodenkach i getrach. Najważniejszym z nich stał się granatowy pasek na bokach koszulki i spodenek. Kiedy gracz znajduje się w ruchu, najnowsze technologie użyte do jego stworzenia pozwalają zwiększyć wentylację ciała piłkarza.

Wszystkie te nowości mają sprawić, że Manchester City umocni swą pozycję w hierarchii europejskiego futbolu. Pierwszy krok - awans do półfinału poprzedniej edycji Ligi Mistrzów - został już wykonany. Teraz czas na kolejne.

Daj nam znać, czy artykuł Ci się spodobał
+1
Jeśli tak, pokaż go swoim znajomym!

tagi: koszulki piłkarskie Manchester City ubrania piłkarskie sponsoring techniczny kolekcje klubowe Nike Football
WRÓĆ

SPRAWDŹ W NASZYM SKLEPIE