Nike Mercurial Puro Fenomeno – dla Neymara, w hołdzie Ronaldo

+2
2018-01-05

Legenda brazylijskiego futbolu, Ronaldo Luís Nazário de Lima, znany też jako „O Fenômeno” (chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć?), założył pierwsze buty piłkarskie Nike Mercurial niemal 20 lat temu. Jak przyznaje sam Brazylijczyk, te buty „zmieniły grę w piłkę”. „Byłem częścią rozwoju marki Mercurial od samego początku. To buty były w pewnym stopniu częścią mojej stopy. Brałem udział w tym niesamowitym projekcie, którego wyniki okazały się cudowne - napisaliśmy nowy rozdział w historii butów piłkarskich”, wyjaśnia Ronaldo.

Popularne „Mercuriale” zrobiły niesamowite wrażenie na młodym Neymarze, dorastającym wówczas w brazylijskim Santosie. „To były buty, które chciał każdy. Ja również”, wyznaje gwiazdor PSG. Kiedy Neymar w wieku 18 lat debiutował w reprezentacji Brazylii, grał w butach Nike Mercurial Superfly II. „W tych butach strzeliłem pierwszą bramkę dla reprezentacji. Zawsze będą znaczyć dla mnie coś szczególnego”, wspomina

Dlaczego przytaczamy historie dwóch co prawda wybitnych piłkarzy, jednak grających w zupełnie różnych pokoleniach? A no dlatego, że Nike, wykorzystując przywiązanie obu zawodników do butów Mercurial, stworzył zupełnie nowy model Nike Mercurial Puro Fenomeno, który czerpie estetykę z Superfly II, ale jednocześnie oddaje hołd pierwszym Mercurialom, w których debiutował Ronaldo.

Zewnętrzna strona nowych butów piłkarskich Nike została pokryta niebieskim i srebrnym kolorem, co jest oczywiście nawiązaniem do butów Mercurial z 1998 roku. Podobnie jak faliste linie i czarne korki na podeszwie. Na wewnętrznej i zewnętrznej części buta znajdziemy dwa słowa: „Ousadia” (z portugalskiego „odwaga”) i „Alegria” (z portugalskiego „radość”), które charakteryzują styl gry Neymara. Logo zawodnika umieszczone zostało tradycyjnie na pięcie.

„Partnerstwo Neymara i linii Mercurial jest perfekcyjne. On ma tę cechę w swojej grze. Jest niezwykle szybki, może w każdej chwili zmienić kierunek biegu”, mówi Ronaldo, który nie ukrywa radości, że Neymar nadaje swój stempel linii Mercurial. „W piłce buty muszą ci pomagać, a nie być tylko częścią ubioru. One muszą być częścią ciebie, muszą się ciebie słuchać. Mercurial ma tę moc”, kończy Ronaldo.

Wybrane modele butów Nike Mercurial Puro Fenomeno znajdziecie w sklepie hurtowniasportowa.net.