Testy sprzętu: biegamy z Mizuno!

+4
2017-05-26

Tym razem dzięki uprzejmości hurtowniasportowa.net miałam możliwość przetestowania obuwia oraz odzieży wyprodukowanej przez japońską firmę MIZUNO. Jest to dla mnie pierwsza styczność z jej asortymentem. Jednak doszły mnie słuchy, że tworzą świetne produkty skierowane do biegaczy górskich. Zatem czy można powiedzieć, że trafiają w gusta biegających po asfalcie?

Koszulka biegowa Mizuno Active Tee
Przy pierwszym spojrzeniu na nią, ja jako kobieta, wpadłam w lepsze samopoczucie. Kolor jaskrawo różowy bardzo wpadł mi w oko. Koszulka posiada dekolt w kształcie litery V zakończony ściągaczem, dlatego dobrze układa się na ciele. Pogoda podczas testów dopisywała, przyszło mi w niej biegać podczas upałów. Miłym zaskoczeniem był fakt, że w ogóle nie czułam wilgoci na ciele, przez co komfort podczas biegu był bardzo dobry. Jak później przyszło mi doczytać jest to system Mizuno Drylite, tworzący suchy mikroklimat dla skóry, który moim zdaniem się spisał. Co jest ważne wykonanie koszulki jest delikatne, z wykorzystaniem płaskich szwów. Jakiekolwiek obtarcia czy podrażnienia u mnie nie miały miejsca. Mimo że kolor koszulki jest dosyć widoczny, posiada także odblaskowe elementy, co dodatkowo wspomaga nasze bezpieczeństwo.

Spodenki biegowe Mizuno Phenix Printed Square 4.0
Przy pierwszym odczuciu wystraszyłam się, że będą zbyt krótkie. Na szczęście mają wszytą wewnętrzną podszewkę, która zapewnia dobrą cyrkulację powietrza, a przy tym zapewnia komfort psychiczny. W pasie wszyto elastyczną gumę, która jest regulowana za pomocą sznurka. A z tyłu szortów umieszczono, małą kieszonkę zapinaną na zamek, w której możemy schować drobiazgi. Obie te funkcję sprawiają, że spodenki te są bardzo wygodne podczas treningu. Dodatkowo odkryłam także wewnętrzną małą kieszonkę, w której możemy schować np. klucz. Tutaj także występuje odblaskowe logo Mizuno, a kolor spodenek jest bardziej stonowany niż koszulki. Jednak dzięki temu świetnie się uzupełniają i z pewnością możemy je razem zestawić.

Buty biegowe Mizuno Synchro MX2
Buty Mizuno Synchro urzekły mnie swoją ciekawą kolorystyką, a później pokazywały swoje kolejne zalety. Ich przeznaczenie skierowane jest głównie na bieganie, jednak odpowiednie byłyby także na fitness czy siłownię. Sprawdziłam je także biegając po leśnych ścieżkach, gdzie również świetnie się sprawdziły. But dobrze dopasowuje się do stopy, dzięki temu scala każdy krok z nawierzchnią i zapewnia dużą swobodę ruchu. Zastosowana cholewka syntetyczno-tekstylna zwana Airmesh, zapewnia fajną cyrkulację powietrza. Dlatego nawet biegając w wysokich temperaturach nie odczułam przegrzania. Buty posiadają wyjmowaną wewnętrzną wkładkę Premium Insock, która gwarantuje dodatkową wygodę. Firma Mizuno w podeszwie środkowej zastosowała system SmoothRide – czyli specjalną konstrukcje gwarantującą dynamiczne i swobodne przetaczanie stopy, minimalizującą negatywne działanie różnych sił na stopę w trackie zmian tempa. Dzięki temu obuwie sprawdziło się świetnie zarówno przy wolnym wybieganiu, jak i przy szybszych interwałach. Co do trwałości butów nie jestem w stanie stwierdzić jak długo wytrzymają obciążenie treningowe. Aczkolwiek prognostyk na przyszłość jest bardzo dobry. Podeszwa zewnętrzna wykonana z gumy X10, która podobno jest najbardziej trwałą mieszanką gumy węglowej, jest mniej podatna na ścieranie, a w dodatku wspiera piętę.

Podsumowanie
Moje pierwsze zetknięcie z japońska firmą Mizuno wyszło bardzo pozytywnie. Tutaj sprawdził się stereotyp, że pochodzące z tamtego kontynentu produkty charakteryzują się dobrą jakością. Z odzieży jestem zadowolona, komfortowo mi się w niej biegało. Nadchodzące lato na pewno w nich ‘przebiegam’. Buty także dobrze się spisały i podczas treningów dobrze ze mną współgrały. Dzięki dużej amortyzacji teren leśny już nie był przeszkodą. Na pewno w przyszłości sięgnę jeszcze po produkty tej firmy.