Najlepsi na świecie wybrali Under Armour. A Ty?

+3
2017-06-01

„Uczynić sportowców lepszymi”. Tak właśnie brzmi dewiza Under Armour. Amerykański producent odzieży i obuwia sportowego to w tym momencie prawdopodobnie najprężniej rozwijająca się marka z tego sektora na świecie. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest bardzo prosta: Under Armour zna się na tym, co robi.

W Polsce Under Armour pojawił się stosunkowo niedawno, bo w 2009 roku. A więc dopiero raczkuje i tak naprawdę, jeśli by spytać przypadkowych przechodniów na ulicy, z czym kojarzy im się zestawienie słów Under Armour, to z pewnością niewielu odparłoby, że to producent odzieży sportowej nowej generacji. A tymczasem na świecie UA podbija kolejne rynki sportowe, zgarniając do swojej stajni najlepszych atletów globu. I tak od 1996 roku...

Właśnie wtedy, w samej niemalże końcówce ubiegłego stulecia, wszystko się zaczęło. Kiedy Kevin Plank, wówczas 23-letni student i kapitan uniwersyteckiej drużyny futbolu amerykańskiego, w piwnicy swojej babci w Waszyngtonie, próbował znaleźć rozwiązanie na... zbyt potliwe koszulki. Plank rozwiązanie znalazł, co pozwoliło mu stworzyć markę, która dziś na rynku odzieży sportowej ustępuje tylko dwóm gigantom: Nike oraz adidas. Zwróćmy jednak uwagę, że Nike powstał ponad pół wieku temu, w 1964 roku. adidas? Jeszcze dawniej, bo w 1924. Co pozwoliło zatem firmie Planka odnieść tak ogromny sukces w tak krótkim czasie?

Under Armour stworzył i wciąż tworzy niekonwencjonalne rozwiązania w dziedzinie odzieży sportowej. Założeniem każdego produktu amerykańskiego producenta jest zapewnienie najwyższego komfortu, lekkości i suchości podczas każdego treningu, a tym samym uczynić sportowców lepszymi i pomóc im osiągnąć jak najlepsze wyniki. Zaletą odzieży Under Armour jest z pewnością fakt, że zdecydowana większość nie zawiera w sobie ani jednego grama bawełny. W pozostałych zastosowana została techniczna bawełna, która schnie pięć razy szybciej, niż zwykła. To sprawia, że UA nie oferuje odzieży „dla każdego”. Amerykanie skupiają się na odzieży technicznie zaawansowanej, która przeznaczona jest wyłącznie do uprawiania sportu. Co otrzymuje użytkownik odzieży UA?
Moisture Transport System, czyli techologię, która pochłania pot z powierzchni skóry, odprowadza go na zewnątrz i pomaga mu szybciej wyparować
– Technologię HeatGear, która chłodzi i osusza ciało podczas wysiłku
– Technologię ColdGear, która sprawdza się podczas użytkowania w niskich temperaturach, zatrzymując ciepło blisko ciała
– Technologię UA Tech, która powoduje, że tkanina jest bardzo delikatna, co zwiększa komfort użytkowania
– Technologie anty-zapachowe, zapobiegające rozwojowi bakterii, odpowiedzialnych za powstawanie przykrego zapachu
– Technologię 4-Way Stretch, która sprawia, że materiał jest elastyczny i rozciągliwy w wszystkich kierunkach

Słowem: użytkownik otrzymuje do granic profesjonalną odzież, dzięki której może skupić się wyłącznie na treningu. O skali i profesjonalizmie UA niech świadczy fakt, że w jej sprzęcie występują między innymi aktualny zawodowy mistrz świata federacji IBF, superczempion WBA i IBO, Anthony Joshua, 23-krotny mistrz olimpijski w pływaniu, Michael Phelps, wicemistrzowie Premier League, Tottenham Hotspur, dwukrotny MVP NBA, Stephen Curry, dwukrotny mistrz olimpijski w tenisie, Andy Murray, czy amerykańśka narciarka alpejska Lindsey Vonn. Słowem - najlepsi sportowcy świata wybrali Under Armour.

A Ty?