Na wiosnę, lato, jesień i zimę. Koszulki termoaktywne i ich rodzaje

0
2016-08-20

Kiedy używać odzieży termoaktywnej? Jakie rodzaje koszulek termoaktywnych znajdują się na rynku? I czym różnią się od "zwykłych" koszulek?

KIEDY UŻYWAĆ ODZIEŻY TERMOAKTYWNEJ?

Ze względu na swoją nazwę odzież termoaktywna bywa traktowana jako odzież przeznaczona do użytku wyłącznie zimą. Tymczasem świetnie sprawdzi się zarówno podczas zimnych, jak i ciepłych dni, do uprawiania różnych dyscyplin sportu: biegania, piłki nożnej, jazdy na rowerze, fitnessu i wielu innych. W ofercie wielu producentów znajdziemy odzież termiczną z przeznaczeniem na wiosnę-lato oraz jesień-zimę. Oprócz koszulek i bluz, czyli najpopularniejszych propozycji, znajdziemy także termoaktywne czapki, rękawiczki, kołnierze i bieliznę.

RODZAJE KOSZULEK TERMOAKTYWNYCH

Koszulki termoaktywne są pierwszą warstwą naszego ubioru. Wykonane z elastycznych materiałów, najczęściej z połączenia poliestru i elastanu, tak, aby jak najlepiej przylegać do ciała. Na rynku spotkamy trzy rodzaje koszulek termoaktywnych.

Pierwszym z nich jest koszulka kompresyjna wykonana z cienkich materiałów, najczęściej z dużymi, siateczkowymi wywietrznikami, które znajdują się w miejscach najbardziej narażonych na pocenie się. Zapewnia dobrą wentylację, chłodzi ciało i odprowadza pot na zewnątrz. Przeznaczona na cieplejsze dni.

Drugi rodzaj to koszulka kompresyjna wykonana z nieco grubszych materiałów - o bardziej ścisłym splocie, z mniejszą ilością wywietrzników. Ma za zadanie utrzymać temperaturę ciała, zapewniając jednocześnie przewiew i odprowadzanie potu. Przeznaczona na chłodniejsze jesienne dni.

Ostatnim typem koszulek termoaktywnych jest koszulka przeznaczona do uprawiania sportu zimą - z grubego materiału, pozbawiona wywietrzników. Ogrzewa nasze ciało, odprowadza, tak jak każdy rodzaj odzieży termoaktywnej, pot na zewnątrz i utrzymuje temperaturę ciała.

Jednocześnie każda z nich poprawia krążenie krwi i wspiera pracę mięśni.

CZYM KOSZULKI TERMOAKTYWNE RÓŻNIĄ SIĘ OD "ZWYKŁYCH" KOSZULEK?

Ze względu na specyfikę, sposób wykonania i materiały użyte do produkcji, koszulki termoaktywne zapewniają większe uczucie ciepła i suchości podczas intensywnego wysiłku. Elastyczne materiały, w przeciwieństwie do bawełny, nie przyklejają się do ciała (nie nasiąkają w takim stopniu wilgocią z ciała), mimo iż do niego przylegają. To jedna z cech charakterystycznych termoaktywnej odzieży - aby wykorzystać w 100 procentach jej potencjał, należy kupować koszulki dobrze dopasowane do naszego ciała. To jeden z warunków, by chroniły ciało i nie krępowały ruchów podczas treningu.

Daj nam znać, czy artykuł Ci się spodobał
0
Jeśli tak, pokaż go swoim znajomym!

tagi: koszulki termoaktywne odzież termoaktywna odzież dla biegaczy ubrania treningowe
WRÓĆ

SPRAWDŹ W NASZYM SKLEPIE