Dziewczynki są zrobione z... plotek i marmolady?

+7
2017-03-25

Według jednej z rosyjskich piosenek dla dzieci, która stanowi o tradycji tamtejszej edukacji szkolnej, chłopcy składają się z energii, baterii i paru innych rzeczy. W tej samej piosence dziewczynki są „zrobione” z plotek, kwiatków, dzwoneczków i… marmolady. Naprawdę. Nike wykorzystuje ten motyw w nowej kampanii przeznaczonej na Europę Środkowo-Wschodnią, zgrabnie zmieniając słowa piosenki i odchodząc od prezentowanego w niej banału.

Na scenie teatru pojawia się więc dziewczynka, która – ku zdziwieniu publiczności – zmienia tekst tradycyjnej piosenki pod wpływem rosyjskich sportsmenek i kobiet sukcesu, które kolejno pojawiają się na widowni. Zgromadzeni dowiadują się więc, że zamiast plotek i marmolady dziewczynki i kobiety noszą sobie w ambicję, siłę, odwagę, umiejętności i wielkie sukcesy. Każdy ich krok, każdy trening, każda kropla potu i każda przeciwność na drodze do osiągnięcia marzeń czyni je silniejszymi. Daje im siłę, by dokonywać rzeczy wielkich i przekraczać własne granice.


Film wyreżyserował David Wilson, a za jego produkcję odpowiada agencja Wieden+Kennedy Amsterdam. Najnowsze wideo to część kampanii Nike przeznaczonej dla Europy Środkowo-Wschodniej. Do udziału w produkcji zaproszono m.in. łyżwiarkę figurową Adelinę Sotnikovą, mistrzynię MMA Anastasię Yankovą, piłkarkę Ksenię Lazarevą czy aktorkę Irinę Gorbachevą.

Równolegle do tego klipu, Nike wyprodukowała także spoty traktujące o Turcji i świecie arabskim, w których hasłem przewodnim jest „Co o Tobie powiedzą?”. Jak doskonale wiemy, w tamtejszej kulturze kobiety zmagają się z różnymi problemami, które rzutują nie tylko na ich codzienne życie, ale czynią osiąganie sukcesów zadaniem trudniejszym niż, dajmy na to, w kulturze zachodnioeuropejskiej.

W filmach widzimy więc odważne kobiety, które nie godzą się na nierówne traktowanie i wbrew powszechnemu oburzeniu jeżdżą na deskorolce, uprawiają boks i podnoszą ciężary, mając na sobie arabski strój. Z kolei Turczynki opuszczają powszechne dla ich tradycji role, stając się sportsmenkami.

Źródło: Elle

Daj nam znać, czy artykuł Ci się spodobał
+7
Jeśli tak, pokaż go swoim znajomym!

tagi: Nike Women trening dla kobiet kampania reklamowa lifestyle what are girls made of?
WRÓĆ

SPRAWDŹ W NASZYM SKLEPIE