Można ich nie lubić albo nawet nie znosić. Można uznawać je za nudne i pozbawione przyjemności z treningu. Trudno jednak nie docenić ich wpływu na całe ciało. Ćwiczenia w podporze, o których mowa, mają tak szerokie zastosowanie i wpływ na tak wiele znaczących partii mięśniowych, że powinny stać się absolutną podstawą każdej trenującej osoby. Dlaczego?
Ponieważ wzmacniają mięśnie, które odpowiadają za stabilność tułowia, wzmacniają Twój kręgosłup i kontrolują wszystkie partie mięśniowe. Ćwiczenia w podporze są częścią treningu stabilizacyjnego. Dzięki nim mięśnie otaczające korpus są silniejsze, a to one odpowiadają za utrzymanie odpowiedniej sylwetki, mocny kręgosłup, który podczas uprawiania sportu różnego rodzaju jest narażony na spore przeciążenia, a także za mięśnie brzucha, przepony czy miednicy. Mowa o wszystkich mięśniach, które uznaje się za fundament Twojego ciała, dający mu oparcie.
Podczas wykonywania ćwiczeń w podporze zwróć szczególną uwagę na technikę ich wykonywania. Ciało powinno być utrzymane w prawidłowej postawie - równolegle do podłoża. Zachowaj proste plecy, nie wyginaj ich w górę lub w dół razem z biodrami.