Biegaczu, poznaj swoje FOOT ID i pozwól przemówić stopom

0
2015-10-13

Wielu biegaczy dysponuje szeroką wiedzą na temat budowania formy, planowania treningów czy kontrolowania diety, jednocześnie nie znając budowy swojej stopy. Dlatego ASICS wychodzi z inicjatywą trójwymiarowego skanowania stopy.

Zdając sobie sprawę z tego, jak ważną rzeczą jest indywidualny dobór odpowiedniego obuwia do biegania, ASICS opracował trójwymiarowy sposób skanowania stopy: FOOT ID, który pozwala poznać wszystkie jej biomechaniczne wady. Dzięki temu możliwy staje się precyzyjny dobór butów do biegania. Dlaczego jest to tak istotne?

Właściwie dobrane obuwie pełni zasadniczą rolę w osiąganiu lepszych wyników i jest równie istotne dla zdrowia stawów oraz czerpania pełnej przyjemności z biegania.

Dotychczas ograniczano się do wyznaczenia trzech typów wysokości podbicia. Ludzie z płaskostopiem lub bardzo niskim podbiciem to osoby o tendencji do nadpronacji – podczas wykonywania kroku ich stopy zbyt mocno przesuwają się do wewnątrz. I przeciwnie – ludzi z wysokim podbiciem cechuje tendencja do supinacji. Oznacza to, że w czasie wykonywania kroku ich stopy nie przesuwają się dostatecznie na zewnątrz. Trzeci typ, czyli normalne podbicie, jest jednoznaczny z naturalną pronacją. Jednak między opisanymi trzema typami podbicia istnieje wiele stanów pośrednich, których nie wykrywały dotychczasowe testy lub wykrywały tylko częściowo.

Pomiary skanera dostarczają bardzo precyzyjny – bo mierzony z dokładnością co do milimetra - obraz obu stóp. Lekkie odchylenia w wymiarach prawej i lewej stopy są rzeczą normalną. Skanery badają wiele punktów oraz ich zależności.

Badanie ASICS Foot ID składa się z czterech etapów:

ETAP I. Udział w krótkiej ankiecie (imię i nazwisko, wiek, waga, wzrost, płeć), która ma charakter informacyjny.

ETAP II. Ekspert ASICS oznaczy na obu Twoich stopach trzy punkty. Pierwszy – na głowie dalszej piątej kości śródstopia, na zewnętrznej krawędzi stopy. Drugi – punkt położony najbardziej przyśrodkowo na głowie dalszej pierwszej części kości śródstopia, na wewnętrznej części stopy. Trzecie oznaczenie umieszcza się na kości łódkowatej, a zatem na grzbiecie stopy.

ETAP III. Każda stopa jest skanowana z osobna. Następnie wyniki są przetwarzane i interpretowane przez system. Dzięki temu tak eksperci, jak również biegacz otrzymują gotową diagnozę ze wszystkimi parametrami i trójwymiarowym obrazem stóp. Ponadto rezultaty są zachowywane na serwerach, więc nie ma potrzeby przeprowadzania powtórnych badań za każdym razem.

ETAP IV. Na kanwie wykonanych pomiarów oraz obrazu stopy ze skanera, z oferty ASICS dobierane jest odpowiednie obuwie dla osób neutralnych, pronatorów i supinatorów. W tym procesie szczególną uwagę zwraca się na wysokość podbicia – czy jest normalne, wysokie, czy niskie.

*****

Już w najbliższy dniach (piątek i sobota, kolejno: 16 oraz 17 października) możesz poznać szczegółową budowę własnej stopy. Wystarczy, że zapiszesz się na BEZPŁATNE badanie FOOT ID, które specjaliści z firmy ASICS przeprowadzą w naszym sklepie, przy ul. Sikorskiego 21 w Zielonej Górze

Dlaczego warto wykonać badanie FOOT ID?

Ponieważ znajdziesz odpowiedź na nurtujące Cię pytania dotyczące biegania. Uzyskasz cenne wskazówki na temat sprzętu sportowego, który będzie dopasowany i odpowiedni dla ciebie, a ponadto zminimalizujesz ryzyko odniesienia kontuzji.

 

Daj nam znać, czy artykuł Ci się spodobał
0
Jeśli tak, pokaż go swoim znajomym!

tagi: buty biegowe asics FOOT ID badanie stopy
WRÓĆ

SPRAWDŹ W NASZYM SKLEPIE