Kolejny produkt z recyklingu: buty biegowe od adidasa

0
2016-11-15

Współpraca adidasa i Parley for the Oceans przybiera coraz większe rozmiary. Światło dziennie ujrzał kolejny produkt stworzony z oceanicznych odpadów. Tym razem są to buty biegowe Ultra BOOST Uncaged Parley.

W ubiegłym roku niemiecka firma wyprodukowała, a właściwie wydrukowała – przy użyciu drukarki 3D – prototyp buta z oceanicznych odpadów. Projekt został przedstawiony podczas światowego Szczytu Klimatycznego w Paryżu. W ten sposób chciano zwrócić uwagę na rosnący od wielu lat problem zanieczyszczenia oceanów. Współpraca adidasa i Parley for the Oceans przybiera coraz większe rozmiary. Na początku listopada pisaliśmy o koszulkach z recyklingu dla Bayernu Monachium i Realu Madryt. Od dziś w ofercie adidasa zagości kolejny produkt stworzony z oceanicznych odpadów.

Buty biegowe Ultra BOOST Uncaged Parley zbudowano z tkanej powłoki wykonanej w 95 procentach z oceanicznego plastiku znalezionego u wybrzeży Malediwów. Pozostałe pięć procent cholewki stanowi przetworzony poliester. Sznurówki, język oraz skarpeta to również efekt przetwarzania materiałów. – Wykonujemy następny krok na wspólnej drodze adidas i Parley for the Oceans. Na tym jednak nie poprzestaniemy. Do 2017 roku powstanie łącznie milion par butów z plastiku. Jednak naszym nadrzędnym celem jest całkowita eliminacja nowo powstającego plastiku z naszego łańcucha dostaw – opowiada Eric Liedtke z adidasa. W 2017 roku adidas planuje wykorzystać co najmniej jedenaście milionów butelek pozyskanych z oceanicznych wybrzeży. Ich zbieraniem zajmuje się specjalna jednostka organizacji Parley for the Oceans. Wszystkie odpady zostaną zamienione w odzież sportową.

Dziś nie chodzi już tylko o kształtowanie świadomości ekologicznej. Celem jest podejmowanie konkretnych działań i wprowadzanie strategii, które zakończą proces zanieczyszczania środowiska plastikiem – tłumaczy Cyrill Gutsch, twórca Parley for The Oceans. – Innowacje ekologiczne są otwartym polem działań. Dzięki premierze koszulek i butów z oceanicznych odpadów zapraszamy każdego klienta, piłkarza, drużynę oraz kibica do udziału w działaniach na rzecz środowiska.

Zanim adidas zrealizuje ambitną wizję stworzenia miliona par butów z plastiku, fani muszą się zadowolić znacznie mniejszą liczbą. Buty biegowe Ultra BOOST Uncaged Parley w liczbie siedmiu tysięcy par są dostępne od dziś na oficjalnej stronie producenta. Cena startowa? 220 dolarów.

Daj nam znać, czy artykuł Ci się spodobał
0
Jeśli tak, pokaż go swoim znajomym!

tagi: buty biegowe adidas Running Parley for the Oceans buty z recyklingu
WRÓĆ

SPRAWDŹ W NASZYM SKLEPIE