Jesień i zima to w życiu każdego piłkarza czas, w którym rozgrywki na świeżym powietrzu – trawiastych, betonowych czy piaszczystych boiskach, bo w piłkę można grać zawsze i wszędzie – powoli przenoszą się do hali. Zmiana warunków, w których odbywa się futbolowa rywalizacja, przy jednoczesnej zmianie charakteru gry powoduje również konieczność wybrania odpowiedniego obuwia piłkarskiego dostosowanego do nowych okoliczności. W jaki sposób dokonać bezbolesnej zamiany korków na buty piłkarskie z płaską podeszwą, by móc skupić się wyłącznie na czerpaniu przyjemności z gry?
DZIESIĄTKI SPOSOBÓW, JEDEN CEL
Każdy z Was posiada zapewne własne, wypróbowane metody na właściwe dopasowanie halówek – sposoby powodowane np. doświadczeniem. To ono często sprawia, iż macie ulubione, a zarazem sprawdzone w bojach modele butów przystosowane jednocześnie do Waszych indywidualnych potrzeb. Niezależnie od tego istnieje kilka kluczowych parametrów, które – zdaniem ekspertów – zawsze należy brać pod rozwagę przy zakupie obuwia piłkarskiego na halę.
Naszego eksperta nie trzeba specjalnie przedstawiać. Maciej Murawski, były piłkarz m.in. Arminii Bielefeld i Legii Warszawa oraz uczestnik mistrzostwa świata w Korei Płd. i Japonii, a obecnie ekspert NC+ oraz współzałożyciel i trener Akademii Piłkarskiej MM, specjalnie dla Was przetestował pięć modeli halówek pod kątem ich funkcjonalności do gry na hali oraz z uwzględnieniem indywidualnych preferencji zawodników:
Jakie znaczenie dla właściwego doboru halówek ma szerokość stopy? Czym różni się wybór butów na halę dla dorosłych od wyboru tego samego rodzaju obuwia dla dzieci? I czy tak doświadczonego piłkarza jak Maciej Murawski wciąż można czymś zaskoczyć? Sprawdź to w naszym materiale filmowym.
__________
OCENY EKSPERTA: