Cristiano w szmince. Wielka akcja Serie A

+3
2018-11-30

W minionej kolejce Serie A wszystkie kluby z Półwyspu Apenińskiego włączyły się do akcji organizowanej w ramach Międzynarodowego Dnia Walki z Przemocą wobec Kobiet. Zawodnicy i sędziowie wyszli na boisko ze śladem czerwonej szminki w geście czerwonej kartki przeciwko temu zjawisku.

Piłkarze wychodzili na boisko w towarzystwie dziewczynek ubranych w koszulki z motywem kampanii. Ponadto, na każdym stadionie zorganizowano oprawę, a na telebimach wyemitowano film kampanii. Inicjatywa objęła również media społecznościowe, gdzie piłkarze i kluby okazywały swoje wsparcie dla kampanii, dodając hasztag #unrossoallaviolenza

Inicjatywa Lega Serie A powstała we współpracy z organizacją WeWorld Onlus, która od 20 lat broni praw kobiet i dzieci na świecie. Na oficjalnej prezentacji kampanii pojawili się między innymi Regina Baresi, kapitan żeńskiej sekcji Interu, a także byli piłkarze - Franco Baresi (wuj Reginy), Alessandro Costacurta i Francesco Toldo.

„Ta kampania tworzona razem z Serie A pomaga w tym, by nasz głos przeciwko przemocy wobec kobiet był silniejszy, ponieważ świadomość i zapobieganie to najważniejsze instrumenty do walki z tym zjawiskiem”, mówił prezes WeWorld Onlus, Marco Chiesara.

Z kolei prezes Lega Serie A, Gaetano Miccichè, wyznał, że „zjawisko przemocy wobec kobiet jest coraz bardziej dramatyczne i absolutnie nieakceptowalne. Wszyscy musimy ciężko pracować, by zakończyć ten dramat. Musimy dotrzeć do największej liczby osób, by wywołać świadomość tego problemu społecznego”.

Fot. twitter.com/juventusfcen

Daj nam znać, czy artykuł Ci się spodobał
+3
Jeśli tak, pokaż go swoim znajomym!

tagi: piłka nożna Serie A
WRÓĆ