Jak znaleźć czas na realizację noworocznych postanowień?

+2
2018-01-05

Styczeń to czas noworocznych postanowień i nowych celów. Często niestety nasza motywacja mija z upływem pierwszych miesięcy Nowego Roku. Dlaczego? No właśnie zazwyczaj powodem jest brak czasu, chęć spędzenia czasu wolnego z dziećmi lub po prostu brak możliwości zostawienia ich pod opieką w trakcie pójścia na trening itp.

Jak więc zorganizować się żeby móc trenować jednocześnie nie zamartwiając się o codzienne obowiązki?

 Najprostszym rozwiązaniem jest wspólna aktywność sportowa. Pamiętajmy, że dzieci są kopią rodziców. Jeśli widzą, że my ćwiczymy chętniej chcą aktywnie spędzać czas. Zima to wbrew pozorom idealny czas na aktywność na powietrzu. Nic lepiej nie hartuje naszych pociech ale i nas jak spacery czy szaleństwo na białym puchu. Co prawda tegoroczna zima nieco psuje nam plany i bardziej przypomina kapryśną jesień, niemniej jednak liczymy na to, że w końcu się zjawi. A wtedy możemy wyciągnąć z garażu sanki, narty i całkowicie oddać się białemu szaleństwu.


Dla tych którzy preferują cieplejsze klimaty doskonałym rozwiązaniem jest pójście na basen. Zapisując dziecko na naukę pływania mamy godzinę dla siebie na wodny trening. Coraz więcej klubów fitness/siłowni organizuje kąciki dla dzieci podczas trwania zajęć. Staje się to coraz popularniejsze a i rodzice coraz chętniej korzystają z tego typu rozwiązania w sytuacji gdy nie mają z kim zostawić dziecka.Postarajmy się wprowadzić noworoczne postanowienia w czyn i nie znajdujmy tak łatwo wymówek utrudniających ich realizację. Postarajmy się aby dzieci były dla nas dodatkową motywacją a nie przeszkodą. Kształtowanie pozytywnych nawyków w tym aktywności na tym etapie rozwoju na pewno zaprocentuje w przyszłości.Zatem do dzieła!

Trzymamy kciuki!

Daj nam znać, czy artykuł Ci się spodobał
+2
Jeśli tak, pokaż go swoim znajomym!

tagi: motywacja trening fitness nowe cele Nowy Rok basen
WRÓĆ