IBM Watson Analytics: inteligentne wsparcie każdego treningu

+1
2016-10-12

IBM Watson Analytics to narzędzie autorstwa IBM do analizy i wyciągania wniosków z dużych zbiorów danych. Zadaniem programu jest odpowiedź na pytanie: Czego chciałbyś się dowiedzieć?, stawiane każdemu użytkownikowi już na wstępie. 

Zanim do tego dojdzie i zanim narzędzie przekaże nam odpowiednie sugestie w formie przejrzystych wykresów, musi zebrać informacje o nas samych, np. z urządzeń mobilnych. Cały proces analizy danych i wyciągania z nich wniosków trwa zaledwie kilkanaście sekund. W jaki sposób może on pomóc w poprawieniu osiągnięć sportowych?

Jednym z partnerów IBM jest Under Armour, producent sprzętu sportowego i właściciel popularnych na całym świecie aplikacji Endomondo i MyFitnessPal. Dzięki temu każdy z użytkowników może w łatwy sposób udostępnić dalej dane ze swoich treningów, które są gromadzone w obu aplikacjach. Pozwalają one wprawdzie zajrzeć do historii treningów i poznać szczegóły takie jak pokonane kilometry czy spalone kalorie, ale nie analizują ich pod kątem wniosków. Takie zadanie stoi natomiast przed programem Watson Analytics, który na podstawie historii treningów ma pokazywać użytkownikowi konstruktywne propozycje zmian trybu treningowego. Autorzy aplikacji nie informują jednak, jak precyzyjne będą te wskazówki.

Na szczęście narzędzie można przetestować samodzielnie, bowiem IBM udostępnił możliwość bezpłatnego skorzystania z wszystkich funkcji Watson Analytics całkowicie za darmo. Wystarczy zarejestrować się TUTAJ.

Źródło: antyweb.pl

Daj nam znać, czy artykuł Ci się spodobał
+1
Jeśli tak, pokaż go swoim znajomym!

tagi: aplikacje treningowe IBM Watson Analytics nowe technologie lifestyle Under Armour
WRÓĆ

SPRAWDŹ W NASZYM SKLEPIE