Rezerwuj, płać i trenuj. Nowa funkcja Google pomoże prowadzić zdrowy styl życia

+4
2017-04-11

Google Reserve to najnowsza platforma, która pozwala znaleźć interesujące zajęcia fitness, treningi czy lekcje jogi w okolicy i natychmiast się na nie zarejestrować, a nawet z góry za nie zapłacić.

Fot. Under Armour

Google już dawno przestało być tylko wyszukiwarką internetową i przeobraziło się w multimedialny kombajn, który zdominował sieć i pozwala jej użytkownikom dosłownie na wszystko. Niedawno pojawiła się aplikacja Google Fit, która umożliwia – za pomocą smartfona – monitorowanie swoich sportowych aktywności, np. liczenie kroków, zapisywanie biegów i liczenie kalorii. Pomaga także ułożyć sportowy plan dnia, biorąc pod uwagę codzienne obowiązki.

Tym razem programiści z Doliny Krzemowej wypuścili aplikację Google Reserve. Jest to platforma, na której każda aktywna osoba może znaleźć interesujące zajęcia fitness w okolicy, zapisać się od razu na trening i z góry za niego zapłacić. Wystarczy wybrać interesującą nas dziedzinę (np. joga) i poszukać klubów oraz szkół w okolicy. Cel aplikacji? Prowadzenie zdrowego stylu życia ma być jeszcze łatwiejsze i „przyjemniejsze” w obsłudze.

Intuicyjna i prosta w obsłudze wyszukiwarka pozwala dobierać treningi w zależności od potrzeb – skategoryzowano je pod postacią takich fraz, jak np. „joga dziś wieczorem” czy „pilates po pracy”. Użytkownicy mogą wystawiać oceny i rekomendować kluby fitness, siłownie czy miejsca oferujące sportowe zajęcia. A jeśli nie mają pomysłu na aktywność lub chcą spróbować czegoś nowego, Google oferuje im opcję „I’m feeling lucky”, która losowo dobierze zajęcia.

Fot. Google

Aby w pełni korzystać z dobrodziejstw platformy, należy zgrać ją z codziennym grafikiem i powiązać z Google Calendar oraz Google Maps. Dzięki temu aplikacja wie, jaką ilością wolnego czasu dysponujesz na co dzień i jakie miejsca zaproponować, by zgrać je z Twoimi codziennymi „trasami” i pracą.

Google Reserve zyskuje coraz większą popularność głównie w dużych miastach USA: Los Angeles, Nowym Jorku czy San Francisco. Firma przygotowuje się obecnie do wprowadzenia tej funkcji do innych krajów, w tym również do Polski.

Źródło: Elle/Blog Google

Daj nam znać, czy artykuł Ci się spodobał
+4
Jeśli tak, pokaż go swoim znajomym!

tagi: aplikacje treningowe Google Reserve trening dla kobiet trening dla mężczyzn
WRÓĆ

SPRAWDŹ W NASZYM SKLEPIE