Czy buty do biegania nadają się również do fitnessu i treningu? Testujemy adidas Madoru

+1
2016-04-01

Odpowiednia amortyzacja, stabilizacja, wentylacja, przyczepność i wygoda - to tylko niektóre z parametrów dobrego obuwia biegowego. Czy to wystarczy, by buty do biegania nadawały się również do fitnessu i treningu w ogóle? Sprawdziliśmy to na butach adidas Madoru.

buty biegowe adidas Madoru

Buty przeznaczone do treningu średnio nadają się - by nie powiedzieć, że nie nadają się w ogóle - do biegania. Dlaczego? Ponieważ mają zwykle cieńszą podeszwę i z tego względu amortyzacja, czynnik tak bardzo istotny podczas pokonywania kolejnych kilometrów na trasie, jest niewystarczająca. Poza tym są zdecydowanie delikatniejsze niż obuwie biegowe, zatem nawet przy normalnej eksploatacji szybciej ulegają zniszczeniu. Czy jeśli by zamienić je miejscami i buty do biegania przeznaczyć do fitnessu czy treningu w ogóle, sprawa będzie wyglądała inaczej? Postanowiliśmy to sprawdzić

Nasza ekspertka od treningu, instruktorka fitness - Alicja Marczak przetestowała dla Was w czasie intensywnych zajęć buty biegowe adidas Madoru. Wzięła pod lupę kilka parametrów, którymi powinno charakteryzować się dobre obuwie do uprawiania sportu: amortyzację, przyczepność do podłoża, materiał, z którego wykonano buty, wentylację czy wreszcie poziom stabilizacji stopy. Nie omieszkała również zwrócić uwagi na... kolorystykę. Wszystko po to, aby odpowiedzieć na pytanie: czy buty do biegania nadają się również do fitnessu i treningu w ogóle? Jak wypadł na sprawdzianie testowany model butów adidas Madoru? Odpowiedzi znajdziecie w naszym materiale filmowym.

Daj nam znać, czy artykuł Ci się spodobał
+1
Jeśli tak, pokaż go swoim znajomym!

tagi: testy sprzętu adidas Madoru buty biegowe buty treningowe trening dla kobiet fitness
WRÓĆ

SPRAWDŹ W NASZYM SKLEPIE