Nike Train Ultrafast Flyknit. Siła, szybkość i precyzja zamknięte w jednym bucie

0
2016-09-22

Ultrafast Flyknit to najnowsze, najlżejsze i najszybsze buty treningowe w repertuarze Nike. Zaprojektowane pod kątem szybkości, wsparcia i sportowej wszechstronności, łączą w sobie formę i funkcjonalność z doskonałym skutkiem.

Cristiano Ronaldo jest tytanem pracy. Oprócz treningów czysto piłkarskich, które odbywają się na boisku, Portugalczyk równie wiele czasu i uwagi poświęca pracy nad swoim ciałem. Jego wybuchowe, szybkie i niezwykle dynamiczne ruchy są efektem wielu godzin treningów, w których priorytetem są mięśnie nóg. Ronaldo może być wzorowym przykładem dla sportowców każdej dyscypliny, w której liczy się prędkość, siła i dynamika ruchu. To właśnie dla nich Nike przygotowała nowoczesne buty Nike Train Ultrafast Flyknit.

- Chcieliśmy zaprojektować możliwie najlżejszy i najszybszy but treningowy – wyjaśnia główny projektant Nike Training Design, Rob Williams. W tym celu zespół Nike obserwował nie tylko treningi Ronaldo poza boiskiem. Badał także strukturę i kształt jednego z najsilniejszych minerałów na świecie: diamentu. W ten sposób w jednych butach znalazły się najnowocześniejsze zdobycze technologiczne amerykańskiego koncernu: Flyknit, włókna Flywire, płytka Flex Speed czy wreszcie pianka IU. Dodatkowo podeszwa zewnętrzna, w której znajdują się gumowe wypustki, została wykonana z lekkiego i trwałego włókna węglowego. Wszystkie te elementy połączono w jeden system, który ma zapewniać niespotykane dotychczas wykorzystanie amortyzacji, stabilizacji i siły nóg w treningu nad szybkością i dynamiką.

Skoro mowa o Ronaldo, to projektanci postanowili wykorzystać jego uwielbienie dla boiskowej dominacji i panowania nad przeciwnikiem. Dlatego w modelu Ultrafast Flyknit umieszczono kołnierz Flyknit stabilizujący kostkę i całą stopę – jego wygląd i funkcjonalność to odzwierciedlenie ulubionego modelu butów piłkarskich Portugalczyka: Nike Mercurial Superfly.

Daj nam znać, czy artykuł Ci się spodobał
0
Jeśli tak, pokaż go swoim znajomym!

tagi: buty treningowe Nike Train Ultrafast Flyknit Nike Training Cristiano Ronaldo
WRÓĆ

SPRAWDŹ W NASZYM SKLEPIE